Новини / Аналітика     10 травня 2023 20:07

На ринку дорожчає капуста нового врожаю

Пропозиція продукції сьогодні істотно скоротилася, що фахівці пояснюють періодом міжсезоння

Вже другий тиждень поспіль спостерігається зростання цін на капусту нового врожаю, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Пропозиція капусти суперранніх сортів продовжує скорочуватися, тоді як масові поставки продукції більш пізніх сортів ще не почалися. Водночас попит на ранню капусту зберігається доволі високим, що дає змогу фермерам і далі підвищувати ціну.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині українські фермери вже відвантажують ранню капусту по 55-60 грн/кг ($1,50-1,64/кг), що в середньому на 30% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Пропозиція продукції сьогодні істотно скоротилася, що фахівці пояснюють періодом міжсезоння. Більшість господарств уже закінчили збір урожаю капусти суперранніх сортів, тоді як рання капуста пізніших сортів почне масово надходити в продаж у середньому через 2 тижні. Тоді як українські фермери не відкидають можливості того, що ця продукція з’явиться на ринку дещо пізніше від визначених термінів, якщо погода й надалі залишатиметься холодною та похмурою.

В аналогічний період минулого року рання капуста в Україні також дорожчала під впливом сезонного фактора, проте дана продукція коштувала практично в 1,5 раза дешевше, ніж зараз. Роком раніше продажі ранньої капусти велися в діапазоні 30-35 грн/кг ($0,82-0,96/кг).

Нагадаємо, вже другий тиждень поспіль зростають ціни на торішню білокачанну капусту.

З метою подолання наслідків війни в Україні для світового сільськогосподарського сектору, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочала новий проєкт на суму 17 мільйонів доларів, щоб допомогти українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні урожай та забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки.

Раніше Landlord повідомляв, що МВФ очікує до 30% зниження виробництва в Україні.

На початку лютого ціна на білокачанну капусту в Україні в середньому була в 1,5 раза нижча, ніж наприкінці січня минулого року.

В Україні цього року очікується значно більший врожай овочів. Доступ до вітчизняного продукту повинен зрости.

В Україні почали падати ціни на овочі, однак максимального зниження експерти очікують в червні. Про це повідомив член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в етері телемарафону.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також