Новини    24 жовтня 2022 19:53

В умовах війни: аграрії назвали найбільш рентабельні культури

Реалізувати врожай цього року складно, кількість дронів, які атакують, і покупці нашої продукції не горять бажанням відправляти сюди кораблі, які вантажаться соняшником, кукурудзою і виробленою олією

Згідно з результатами жнив, на озимій пшениці кожен гектар дав збитки у 5 тис. грн. Тоді як за всіх складнощів соняшник та кукурудза можуть бути в межах рентабельності, натомість картопля однозначно буде збитковою. Про це розповів власник ФГ “Напорівське” (Чернігівщина) Григорій Ткаченко, пише “Суспільне“.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині у господарстві через дощі та високу вартість пального зібрали лише 30% врожаю.

Всього обробляють 1500 га землі. Наразі встигли зібрати озиму пшеницю з 300 га, з 200 га — соняшник, з 20 га — картоплю. Основний врожай лишається на полях. Зібрану продукцію зберігають у відбудованому після російських обстрілів ангарі.

“Ми зараз знаходимося на екваторі збору картоплі, ще достатня кількість знаходиться на полі, але і значна частина вже викопана”, — зазначив Ткаченко.

Реалізувати врожай цього року складно, кількість дронів, які атакують, і покупці нашої продукції не горять бажанням відправляти сюди кораблі, які вантажаться соняшником, кукурудзою і виробленою олією. Головне завдання — зібрати та реалізувати той, який вже вирощений.

Водночас підготовчих робіт до зими на полях не проводитимуть. Якщо буде можливість, обмежаться поверхневим обробітком ґрунту. Це суттєво знизить урожай, але також знизить матеріальні та енергетичні витрати на одиницю площі.

Нагадаємо, на ринку цибулі в Україні відзначається чергове зростання цін, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Активний попит з боку оптових компаній та стримування продажів виробниками є основними факторами, що сприяють подальшому зростанню цін у даному сегменті.

Раніше Landlord розповідав, наскільки здешевіє соняшникова олія до кінця місяця: прогноз.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Кожному охочому надають безплатно до 30 кг насіннєвої картоплі середньораннього сорту “Ажур”. Треба лише оплатити пересилку “Новою поштою” та в кінці сезону передати кошти за насіння на потребу ЗСУ, або з вирощеного врожаю передати восени армії або підрозділу територіальної оборони мішок картоплі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...