Новини    17 серпня 2021 19:52

Наскільки здешевіє соняшникова олія до кінця місяця: прогноз

Мінекономіки очікує на значне здешевлення соняшникової олії «соціальних» сортів в Україні до кінця серпня. 

Про це стало відомо за результатами наради з представниками олійного ринку і центральними органами виконавчої влади. 

Як зазначається, у липні внутрішній ринок із відставанням зреагував на світові тенденції. Індекс продовольчих цін FAO на олії наприкінці минулого місяця знизився на 10%. Але натомість вартість соняшникової олії в Україні залишалася стабільною. За даними Держстату на 13 серпня вона знизилася лише на 1,3% у порівнянні з початком місяця.

«Мінекономіки усвідомлює, що індекс FAO потребує корегування, оскільки базується на п’яти олійних культурах і високу питому вагу там складає пальмова олія. Але попри це існують можливості для зниження вартості цього соціального для України продукту».

Читайте: Агроавіація: смертельна загроза селу

Зокрема, холдинг ​​Kernel вже пообіцяв зменшити на 10% вартість «соціальних» сортів олії до кінця серпня відповідно до рекомендацій Мінекономіки. Мова йде про ключові позиції ТМ «Розумний вибір», «Семерка» та «extra!», які компанія виробляє для торговельних мереж. 

«Цього року через стрімке підвищення цін на сировину та низьку якість врожаю, що була спричинена погодними умовами, собівартість виробництва соняшникової олії значно зросла. Однак компанія Kernel знайшла можливість за власні кошти знизити ціну на частину своєї продукції», — зазначає пресслужба компанії.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна вийшла на друге місце серед найбільших експортерів меду в світі

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...