Новини / Овочівництво     05 травня 2022 20:10

Насіннєву картоплю з Чернігівщини розсилатимуть безплатно по всій Україні

Необхідно лише оплатити пересилку та в кінці сезону передати кошти за насіння на потребу ЗСУ.

ПрАТ “НВО “Чернігівеліткартопля”, що в селищі Седнів на Чернігівщині, разом із Поліською дослідною станцією ім. Засухіна Інституту картоплярства НААН (село Федорівка на Житомирщині) започаткували ініціативу “Українська картопля”. Про це директор компанії Ігор Шкурко, передає “Суспільне”.

Кожному бажаючому надають безплатно до 30 кг насіннєвої картоплі середньораннього сорту “Ажур”. Треба лише оплатити пересилку “Новою поштою” та в кінці сезону передати кошти за насіння на потребу ЗСУ, або з вирощеного врожаю передати восени армії або підрозділу територіальної оборони мішок картоплі.

“Акція триватиме поки не роздамо 30 тонн. Спочатку це буде середньоранній сорт “Ажур” — червона картопля, в середині світло-жовта. Десь через тиждень додамо якийсь інший. Сорт підійде як і для південних областей, так і для північних. Враховуючи холодну весну, строки посадки продовжаться до перших чисел червня”, — зазначив Ігор Шкурко.

Щоб взяти участь у проєкті “Українська картопля”, необхідно на платформі “Скажений картопляр” залишити дані про себе (прізвище, ім’я, по батькові, поштову адресу, номер відділення “Нової пошти” і контактний телефон). Також люди, які отримають мішок картоплі, мають з ним сфотографуватися та також надіслати фото організаторам.

Нагадаємо, Forbes склав перелік українських бізнесменів, які надали суттєву допомогу ЗСУ та українцям. До переліку увійшли підприємці, які витратили понад $2 млн.

В уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також