Новини    08 квітня 2023 11:06

В українців вимагають хабарі за позачергове розмінування земель – ЗМІ


Українським фермерам пропонують платити велику суму грошей за розмінування їхньої землі.

Почесний президент АФЗУ (Асоціація фермерів і приватних землевласників України) Микола Стрижак у прямому ефірі “Радіо Свобода” розповів, до кого звертаються фермери, щоб розмінувати свою землю та скільки це коштує.

“Голова херсонської обласної асоціації Микола Халупенко телефонував мені та пропонував розмінувати поле за 50 тис. грн за один гектар. Зрозуміло, що ми цього не потягнемо. Вартість землі за гектар 30 тис., у той час, як за розмінування хочуть 50 тисяч, – сказав президент АФЗУ та додав: – Це показує наскільки земля є цінною для українського народу”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Повідомляється,  що вже встановлено черги по розмінуванню землі, а той, хто хоче зробити це “позачергово”, повинен платити 50 тис. грн.

“Зазвичай, якщо хтось хоче розмінувати землю, то діє за старою схемою: звертаються до військкомату. Далі чекають два-три дні, поки приїдуть люди й почнуть працювати”, – додав Стрижак.

Скільки землі в Україні заміновано

Нині близько 30% території України, а саме 174 тис. км2 є потенційно небезпечними через замінування. Водночас Міністерство оборони України налічує 349 імовірно забруднених та забруднених територій, на половині яких розташовуються землі сільськогосподарського призначення. Така складна ситуація із замінуванням земель ставить суттєву загрозу роботі аграрного бізнесу, створює ризики для життя аграріїв, призводить до втрати інвестицій та можливостей для модернізації агросектору.

Як планують розміновувати українські поля

Нагадаємо, народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук зазначив, що Україна отримає вісім самохідних машин для розмінування сільськогосподарських земель на Херсонщині.

Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

На засіданні Національного органу з питань протимінної діяльності за участі першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко схвалено План заходів щодо гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Пріоритетним планом визначено 470 тис. га потенційно забруднених земель сільськогосподарського призначення – в першу чергу, заходи з обстеження відбуватимуться на землях, де вирощуються овочеві культури, друга черга – рілля та зернові культури, третя – усі інші землі сільськогосподарського призначення.

Щодня спеціальні служби обстежують близько 70 га землі. Зокрема, проводиться оперативне реагування на вибухонебезпечні предмети в житлових зонах, на об’єктах критичної інфраструктури, господарського призначення, до цих робіт залучаються урядові підрозділи – ДССТ, ДСНС, Нацгвардія, Нацполіція – та гуманітарне розмінування, яке передбачає повне усунення усіх ризиків з гарантією якості розмінування, що виконується неурядовими сертифікованими операторами.

До гуманітарного розмінування залучені 144 групи неурядових організацій загальною чисельністю близько 600 фахівців, що працюють на усіх територіях, окрім зони ведення бойових дій та прилеглих до лінії зіткнення територій. Гуманітарне розмінування розпочинається з нетехнічного обстеження території, визначення небезпечних ділянок, безпосереднє розмінування після ідентифікації місць уражень, зовнішній контроль якості.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...