Новини / Технології     06 квітня 2023 12:12

В Україні запустили дашборд з експорту органічної продукції


Для експортерів запущено дашборд “Експорт української органічної продукції” з ексклюзивними даними про статистику експорту органічної продукції України. Цей інструмент дає можливість оцінити обсяги експорту в розрізі товарних груп, країн, типів транспорту за 2021-2023 роки.

Про це повідомила радниця директора ДУ “Офіс з розвитку підприємництва та експорту” Ольга Гвоздьова під час конгресу “Органічна Україна-2023”.

“Подано дані за 2021-2023 роки у розрізі місяців та окремих категорій товарів, які були експортовані. Дашборд дає можливість оцінити обсяги експорту сертифікованої органічної продукції Україною у розрізі товарних груп та детальних категорій товарів, країн-імпортерів та країн призначення, типів транспорту”, — зазначила Гвоздьова.

За її словами, дашборд містить 4 сторінки, на кожній із яких дані презентовано у певному зрізі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

На першій сторінці можна переглянути дані у розрізі загальних товарних груп та динаміку в часі. Також можна порівняти загальний експорт органічної продукції України за місяцями або за товарними групами.

На другій сторінці подано дані у розрізі детальних категорій товарів. Також тут можна переглянути динаміку змін на лінійній діаграмі.

В Україні запустили дашборд з експорту органічної продукції

Третя сторінка показує дані у розрізі транспортних каналів: автомобільного, залізничного та морського транспорту. Лінійний графік відображає динаміку в часі, а таблиці надають детальну інформацію, до того ж слугують додатковими фільтрами.

Четверта сторінка презентує дані у розрізі країн-імпортерів та країн призначення для товарів. Ця сторінка дає можливість детально заглибитись у потоки товарів та отримати інформацію не тільки у розрізі товарних груп, але й детальних категорій товарів. На сторінці доступні фільтри за часом та країною призначення.

Що відомо про програму QFTP

Дашборд “Експорт української органічної продукції” розроблений Офісом з розвитку підприємництва та експорту у партнерстві з ТОВ “Органік стандарт” та за підтримки Швейцарії у межах швейцарсько-української програми “Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України”.

QFTP (Quality FOOD Trade Program) – швейцарсько-українська програма “Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України”. Програма здійснюється за підтримки Швейцарської Конфедерації через Державний Секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO).

Як розвивається ринок органічної продукції в Україні

Нагадаємо, на підприємстві “Органічна теплиця”, що на Харківщині, ще з лютого розпочався новий сезон. Вже зараз тут збирають овочі для постачання в торговельні мережі. Триватиме сезон до середини грудня. До того ж цьогоріч в ПП планують збільшити площу, додати ще 0,5 га теплиць.

Сільські домогосподарства, дрібні фермери та малі сільськогосподарські підприємства отримають допомогу у межах проєкту на загальну суму 15,5 млн доларів США, що фінансується Європейським Союзом (ЄС) та реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).

Агрофірма “Світанок” з Харківської області отримала перший офіційно зафіксований урожай органічного волоського горіха – близько 9,8 т у шкарлупі.

Згідно з прогнозами 20% горіхових садів України будуть органічними до 2030 року.

З 1 листопада 2022 року припинився імпорт до України іноземної продукції з етикетками Cognac/”Коньяк”, що не відповідають технічним умовам для цього найменування, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Проєкт “Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства” та “Фонд майбутнього” надали 560 тис. євро допомоги для 170 українських виробників органічної продукції та організацій сектору, що постраждали від війни.

Читайте також