Новини / Аналітика     30 жовтня 2022 20:42

В Україні вартість картоплі прагне до нуля

Один із факторів, що спричинив подальше зниження цін на картоплю, це бажання фермерів "скинути" максимально можливі обсяги картоплі

Аналітиками міжнародного проєкту EastFruit зафіксовано чергове зниження цін на картоплю на українському ринку. Так, сьогодні оптові партії картоплі з місцевих господарств пропонуються в діапазоні 3,5-6,0 грн/кг ($0,09-0,16 /кг).

Наприкінці минулого тижня загальний діапазон оптових цін на картоплю ще був на рівні 4,0-7,0 грн/кг ($0,11-0,19/кг). І як повідомляли учасники ринку раніше, подальшого зниження цін у сегменті картоплі не буде, оскільки вести реалізацію продукції за нижчими цінами буде економічно недоцільним.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Водночас факт залишається фактом, і ціни на “другий хліб” в Україні й надалі знижуються. Професійні виробники виділили відразу кілька факторів, що призвели до зміцнення негативних цінових тенденцій у сегменті картоплі. Як уже неодноразово повідомлялося раніше, пік збирання картоплі в Україні збігся з періодом дощів, через що на ринку з’явилися великі обсяги продукції, що не підлягають тривалому зберіганню. Щодо загальних запасів картоплі цього сезону, то врожайність була відзначена на високому рівні, як у комерційних виробників, так і в господарствах населення. Ще один важливий фактор, що спричинив подальше зниження цін на картоплю, це бажання фермерів “скинути” максимально можливі обсяги картоплі. Останній факт відноситься до виробників північних та західних областей, особливо тих, які знаходяться в безпосередній близькості до державних кордонів росії та білорусі.

На думку аналітиків, нинішні ціни на картоплю в Україні, які вже опустилися нижче за торішній рівень, змушують задуматися над тим питанням, чи вистачить зібраного врожаю у 2022 році до кінця нинішнього маркетингового сезону? Якщо місцеві фермери й надалі намагатимуться в максимально стислий термін позбутися всіх наявних обсягів картоплі, у другій половині сезону зможе стати актуальним питання про імпорт обсягів даної продукції, що бракують, в Україну.

Нагадаємо, за даними щоденного моніторингу проєкту EastFruit в Україні триває збирання картоплі, що розтягнулося за дощової погоди. З огляду на це пропозиція цієї продукції над ринком різко збільшилася, а ціни почали знижуватися. Водночас деякі експерти застерігають від негативного впливу зниження ціни на висадку культури наступного року.

Раніше Landlord розповідав, наскільки здешевіє соняшникова олія до кінця місяця: прогноз.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Кожному охочому надають безплатно до 30 кг насіннєвої картоплі середньораннього сорту “Ажур”. Треба лише оплатити пересилку “Новою поштою” та в кінці сезону передати кошти за насіння на потребу ЗСУ, або з вирощеного врожаю передати восени армії або підрозділу територіальної оборони мішок картоплі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також