Новини    07 листопада 2023 16:03

В Україні стартувала верифікація агроекспортерів: за перший день – тисяча заявок

З наступного тижня розпочнеться включення підприємців у списки, які відповідають необхідним вимогам

За перший день державний аграрний реєстр отримав близько тисячі заявок на включення в перелік верифікованих експортерів, поінформував заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький, передає liga.net.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У нас вже йде перелік майже на тисячі. Вчора на вечір було 820 звернень, вони продовжують надходити. Якщо подивитися, то близько 5000 суб’єктів займалися експортом цієї продукції в умовах воєнного стану, – заявив Висоцький.

З наступного тижня розпочнеться включення підприємців у списки, які відповідають необхідним вимогам.

Представник Міністерства нагадав, що, згідно з ухваленою урядом постановою, агропідприємці, які експортують пшеницю, кукурудзу, ячмінь, сою, соняшник, ріпак, олію та шроти, повинні відповідати певним критеріям для включення до списку верифікованих підприємців.

6 листопада у ДАР стала доступною подача заявок для включення українських агропідприємців  в перелік верифікованих експортерів.

Зауважимо, Уряд схвалив постанову “Про реалізацію експериментального проєкту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану”. Згідно з документом, буде сформований перелік верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, які здійснюють експорт товарів. Зокрема, зернових, олійних і продуктів переробки. Підприємець для включення в перелік експортерів повинен відповідати певним критеріям.

Нагадаємо, Кабмін ухвалив нові правила для експорту аграрної продукції в умовах воєнного стану.

З початку роботи Чорноморського гуманітарного коридору, Україна вже експортувала понад 1 млн т зерна, а також овочів, заліза та інших цінних вантажів.

Кабінет Міністрів України розширив перелік агротоварів, які підлягають ліцензуванню для експорту до пʼяти країн ЄС. Зміни було внесено до постанови №1466 “Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2023 рік”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...