Новини / Аналітика     28 вересня 2022 18:02

В Україні продовжує дорожчати морква

Ця ситуація є нетиповою, оскільки у вересні, як правило, пропозиція української овочевої продукції на ринку досягає своїх максимальних значень

За інформацією аналітиків проєкту EastFruit, дощова погода, що зберігається майже на всій території України, не дозволяє виробникам продовжити збирання овочів, зокрема й моркви, що сприяє подальшому зростанню цін на ці коренеплоди. Ця ситуація є нетиповою, оскільки у вересні, як правило, пропозиція української овочевої продукції на ринку досягає своїх максимальних значень, а ціни залишаються досить низькими.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У ситуації, що склалася, українським фермерам вдається вже другий тиждень поспіль підвищувати відпускні ціни на моркву. Так, сьогодні морква надходить у продаж по 17-22 грн/кг($0,46-0,60/кг), що в середньому на 10% дорожче, ніж тижнем раніше.

Читайте також: В Миколаївській області продається елеваторний комплекс об’ємом зберігання 84 700 м 3

Такі високі ціни на моркву, ключові гравці ринку пов’язують із суттєвим скороченням виробництва цього коренеплоду в Україні цього сезону. Як результат, на цей момент більшість фермерів уже заявили про рішення закладати якісну продукцію на зберігання, через що пропозиція цієї продукції на ринку дещо скоротилася.

Необхідно додати, що нині внаслідок вищезгаданих коригувань морква в Україні вже коштує в середньому в 3,2 раза дорожче, ніж у другій половині вересня 2021 року. На думку аналітиків ринку, це пов’язано зі зниженням виробництва цих коренеплодів як внаслідок скорочення посадкових площ, так і внаслідок зменшення врожайності через погодні катаклізми.

Нагадаємо, найбільший попит серед учасників групи минулого тижня мали морква та болгарський перець.

На ринку картоплі в Україні встановилася тенденція до зниження цін. Як зазначають аналітики проєкту EastFruit, основною причиною такої тенденції стали масові збиральні роботи в основних регіонах виробництва і, як наслідок, збільшення постачання картоплі на ринок.

В уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.

Якщо за два роки не вивезти з країни виготовлений крохмаль, то він втратить термін придатності до реалізації та підлягатиме утилізації. Тож перед виробниками постало питання доречності виготовлення крохмалю у 2022-2023 МР.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Аграрії Дніпропетровщини зібрали майже 270 тис. тонн урожаю картоплю та овочів відкритого ґрунту (огірки, помідори, моркву, буряк та цибулю).

Раніше в Мінагрополітики відповіли, чи буде в Україні дефіцит садовини та овочів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також