Новини / Аналітика     13 вересня 2022 18:29

Аналіз торгових майданчиків за тиждень: картопля та яблуко – лідирують, цибулі, томатів та сливи поменшало

Найбільший попит серед учасників групи минулого тижня мали морква та болгарський перець

Аудиторія плодоовочевого торгового майданчика EastFruit Trade Platform продовжує зростати. Загальна кількість користувачів вже перевищила 21 000! Минулого тижня свою продукцію у групі продавали учасники з 12 країн. Загальна кількість розміщених оголошень збереглася на рівні попереднього періоду. Відновили продажі експортери з Туркменістану. Максимальний приріст продажів за тиждень показали учасники Ірану. Також збільшилася товарна пропозиція з України, Єгипту та Туреччини. Зменшилася кількість продавців з Узбекистану, Казахстану та Туркменістану. Підсумковий топ активності країн за кількістю розміщених пропозицій за тиждень має такий вигляд: Україна, Узбекистан, Іран, Єгипет, Туреччина.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Пропозиція цибулі зменшилася, а продажі картоплі продовжили зростати, завдяки чому, минулого тижня, саме картопля стала товаром, що найбільше продається на майданчику. Основні продавці бульбоплодів Україна та Єгипет, хоча також були пропозиції з Киргизстану та Ірану. Скоротилася кількість продавців томату, натомість зросли продажі болгарського перцю. Набирає обертів реалізація гарбуза та гіркого перцю.

Лідером фруктово-ягідного сегмента стало яблуко, пропозиція якого незмінно зростає з середини серпня. Також активно минулого тижня учасники торгували грушею. А ось продаж сливи різко скоротився. Рідше, у порівнянні з минулим тижнем, пропонували виноград та кавун. З товарів, не зображений на графіку, слід зазначити пропозицію, що росте, заморожених ягід і горіхів. До речі, врожай волоського горіха в Молдові почне надходити у продаж значно раніше за звичайні терміни.

Найбільший попит серед учасників групи минулого тижня мали морква та болгарський перець.

А рік тому в цей час лідером продажів торгового майданчика було яблуко, реалізацію якого вели учасники з восьми країн. А картоплі було настільки багато, що кількість його пропозицій як мінімум удвічі перевищувала пропозицію будь-якого іншого продукту овочевої групи. Продаж ріпчастої цибулі різко скоротився, а гарбуз потрапив у топ. Найбільшим попит мали картопля, цибуля і виноград.

На підставі цінових пропозицій учасників, проаналізуємо цінову ситуацію, що склалася у країнах регіону та як вона змінилася за минулий тиждень.

В Україні на тлі масового прибирання та відповідно зростання пропозиції знизилася ціна на картоплю. Також дешевшають інші овочі борщового набору. Натомість дорожчає теплична продукція. Так, холодна погода спровокувала зростання цін на тепличні томати. Різко підскочили ціни на огірки. Подорожчали кабачки, баклажани та зелень. У фруктово-ягідному сегменті подешевшали виноград, персик та нектарин. Сезон лохини в Україні близький до завершення, тож ціни на неї зростають. Зменшення пропозиції сливи також призвело до подорожчання продукції. Апельсин та лимон продавалися дешевше, ніж тижнем раніше, а банани продовжують дорожчати.

Нагадаємо, WAPA прогнозує зростання виробництва яблука в ЄС та важкий сезон для садівників Європи.

Landlord раніше повідомляв, більшість оптових компаній та роздрібних мереж ще продовжують продавати торішні яблука.

Водночас високі температури та тривала посуха сильно вдарили по врожаю пшениці цього року у Румунії.

На ринку картоплі в Україні встановилася тенденція до зниження цін. Як зазначають аналітики проєкту EastFruit, основною причиною такої тенденції стали масові збиральні роботи в основних регіонах виробництва і, як наслідок, збільшення постачання картоплі на ринок.

Раніше Landlord повідомляв, що російські окупанти викрадають овочі з Херсонщини і постачають в Крим.

В уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.

Якщо за два роки не вивезти з країни виготовлений крохмаль, то він втратить термін придатності до реалізації та підлягатиме утилізації. Тож перед виробниками постало питання доречності виготовлення крохмалю у 2022-2023 МР.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також