В Україні потенційно замінованими територіями залишаються тисячі гектарів – ДСНС

Протягом доби піротехнічні підрозділи ДСНС залучалися 125 разів, виявлено, вилучено і знешкоджено 419 од. вибухонебезпечних предметів, у тому числі 1 од. авіаційних бомб, обстежено територію площею 67,15 гектара, повідомляє пресслужба.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Найчастіше піротехнічні підрозділи працювали: в Харківській області 18 тис. 814 разів, Київщині – 7 тис. 860, Донеччині – 5 тис. 632, Миколаївщині – 5 тис. 64, Херсонщині – 5 тис. 312, Чернігівщині – 4 тис. 663, Сумщині – 2 тис. 138, Черкащині – 1 тис. 111.
Читайте також: В Україні завершили гуманітарне розмінування землі у трьох регіонах
Всього з початку широкомасштабного військового вторгнення російської федерації на території України знешкоджено 396 тис. 412 од. вибухонебезпечних предметів та 2 тис. 891 кг вибухової речовини, зокрема 2 тис. 974 од. авіаційних бомб. Обстежено територію площею близько 88 тис. 396 гектарів.
У разі виявлення підозрілого предмета або вибухівки одразу повідом за номером телефону – 101.
Нагадаємо, народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук зазначив, що Україна отримає вісім самохідних машин для розмінування сільськогосподарських земель на Херсонщині.
Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.
Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.
Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.
Кабінет Міністрів України підтримав рішення про відкриття спеціального рахунку Міністерства економіки на потреби гуманітарного розмінування.
Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.
На засіданні Національного органу з питань протимінної діяльності за участі першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко схвалено План заходів щодо гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення.
У Кривому Розі створили особливий трал для розмінування полів.
Фундація американського мільярдера Говарда Баффета працює над технологією розробки дрона, який може розпізнавати, ідентифікувати та наносити на карту наземні міни.
Анна Лиса