Новини / Політика     19 жовтня 2021 12:38

В Україні може з’явитися новий механізм оподаткування агросектору

В Україні необхідно врівноважити високомаржинальне рослинництво і низькомаржинальне збиткове тваринництво

В Україні необхідно викорінити тіньовий ринок та запустити правильний розподіл податків для агросектору. Про це наголосив секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, народний депутат Іван Чайківський.

Читайте: Україна виступає за поглиблення торговельних відносин з ЄС

“Ми розуміємо, що в нас сьогодні високомаржинальними культурами є олійні культури, технічні культури, зернобобові, де аграрники добре заробляють. Після того як вибілимо ринок (його треба вибілити, бо 8-9 млн га сільськогосподарських земель обробляються в тіні), можна буде запустити процес правильного розподілу податків”, — зазначив нардеп.

На думку Чайківського, потрібно врівноважити високомаржинальне рослинництво і низькомаржинальне або навіть і збиткове тваринництво. Він наголосив, що логіка має бути в усіх процесах, і повідомив, як можна урівноважити.

“Наприклад, якщо має фермер 1000 га. Ми розуміємо, що він може на тих 1000 га землі тримати умовно 200 корів. Тобто навантаження у нього 1 корова на 5 га. Велике навантаження? Ні. Можливо, слід збільшити навантаження. Але коли ми закріпляємо умовно одну корову за 4 га, чи за 2 га, то в такому разі виробнику даємо податкову пільгу на 10 років. Яку? Будеш платити не 100% земельного податку, а тільки 70%. А ті 30% виробники залишають собі – це ще одна форма спецрежиму для створення доданої вартості в АПК. Ті 30% ти кидаєш на спецрахунок підприємства і з того спецрахунку використовуєш кошти на тваринництво. Якщо немає тваринництва – немає спецрежиму. Аналогічно по свинарству, вівчарству, козівництву” – говорить він.

Нагадаємо Landlord раніше розповідав, що агросектор за останній рік дав майже 20% ВВП України. 

Джерело: AgroPolit

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також