Новини / Політика     14 жовтня 2021 18:45

Україна виступає за поглиблення торговельних відносин з ЄС

Україна розраховує фіналізувати офіційні переговори щодо підписання АСАА

Інструментами поглиблення співпраці України з ЄС можуть стати підписання угоди про «промисловий безвіз», перегляд торговельного мита, взаємне відкриття ринку публічних закупівель, заявив міністр економіки України Олексій Любченко.

«Європейський Союз – наш серйозний торговельний партнер з питомою вагою торгівлі товарами та послугами понад 40% від загального обсягу. Наразі у нас майже 300 підприємств вже отримали статус уповноваженого експортера та можуть експортувати до ЄС без оформлення сертифікату EUR.1. Також до майже 400 зросла кількість підприємств виробників продукції тваринного походження, умови виробництва продукції на яких відповідають вимогам ЄС. Ми готові якнайшвидше розпочати діалог з прискорення та розширення сфери скасування ввізного мита у торгівлі відповідно до статті 29 Угоди про асоціацію», – прокоментував Олексій Любченко.

Також Україна розраховує фіналізувати офіційні переговори щодо підписання АСАА (Угода про взаємне визнання Україною та ЄС процедур оцінки відповідності промислової продукції) або так званий «промисловий безвіз» вже у 2022 році за результатами оціночної місії.

Крім того, Україна здійснила реформування сфери публічних закупівель та виконала всі зобов’язання, передбачені фазами реформ, що є умовами для офіційного визнання стороною ЄС та подальшого взаємного відкриття ринків публічних закупівель.

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також