Новини    21 серпня 2017 15:37

Львівщина перетвориться на провінцію Шампань


На Львівщині популяризують нішові культури. Під шефством французів фермери вирощують квасолю яська, на невеликих вівчарних фермах виробляють сир та м’ясо.

«В нашому регіоні збереглось багато дрібних виробників, які займаються овочами, ягідництвом, садівництвом. Ця тенденція дуже схожа на європейську. Там на нішових культурах фермери мають високу рентабельність, інвестують в технології», – розповіла на AgroFM Наталія Хмиз, директор Департаменту агропромислового розвитку.

Переваги дає наближеність до Польщі. Фермери їдуть туди на заробітки, а повертаючись, втілюють новий досвід на присадибних ділянках, паях. Дехто активно займається ягідництвом.

«Два роки працює програма «500 успішних господарств». Людей навчають, як на 50 сотках чи гектарі успішно вирощувати малину, забезпечувати якість, охолодження», – каже Хмиз.

Нішове виробництво добре сприймають фермери. Розраховують, що це допоможе Україні на певній території створити своєрідну «провінцію Шампань», де увага приділятиметься виробництву певних культур.

Вирощене продають на внутрішньому ринку або експортують. Високий попит продукція має в Європі, зокрема – в Польщі.

Про інвестиційну привабливість Західної України висловлювався також голова Міжнародної спілки бізнесменів України та Туреччини Бурак Пехліван. Спілка організувала бізнес-форум у Львові за участі українських та турецьких бізнесменів.

«Турецький бізнес зараз очікує підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною, – каже Пехліван. – Такий крок дасть можливість залучити інвестиції та пожвавити торгівлю. Більше 100 турецький компаній чекають угоди для того, щоб інвестувати в Україну, більшість з них зацікавлені саме у співпраці із Західною Україною».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...