Новини / Аналітика     03 травня 2023 16:34

В Україні другий тиждень поспіль триває зростання ціни на капусту

Пропозиція білокачанної капусти врожаю 2022 року продовжує стрімко скорочуватися

Вже другий тиждень поспіль зростають ціни на торішню білокачанну капусту, зазначають аналітики проєкту EastFruit. Пропозиція капусти врожаю 2022 року продовжує стрімко скорочуватися, тоді як масові поставки цієї продукції нового врожаю ще не почалися. Водночас попит у цьому сегменті зберігається досить високим, що дає змогу фермерам і далі підвищувати ціну на свою продукцію.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Українські фермери пропонують до продажу торішню білокачанну капусту по 25-30 грн/кг ($0,68-0,82/кг), що в середньому на 22% дорожче, ніж тижнем раніше.

Подорожчання в сегменті торішньої капусти гравці ринку пояснюють дефіцитом цієї продукції, оскільки більшість українських виробників наразі вже завершили сезон реалізації, а решта фермерів пропонують до продажу залишкові партії білоголової капусти врожаю 2022 року.

Ціни на торішню капусту на українському ринку на сьогодні в середньому в 1,5 раза вищі, ніж на початку травня минулого року. Водночас багато гравців ринку не виключають, що підвищувальний ціновий тренд у цьому сегменті збережеться і надалі. Оскільки пропозиція білокачанної капусти врожаю 2022 року продовжує стрімко скорочуватися.

Нагадаємо, раніше в Україні знизилася ціна на білоголову капусту торішнього врожаю, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Українські фермери поспішали розпродати запаси продукції старого врожаю до того, як рання капуста почне масово надходити в продаж і тиск на ринку посилиться.

З метою подолання наслідків війни в Україні для світового сільськогосподарського сектору, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочала новий проєкт на суму 17 мільйонів доларів, щоб допомогти українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні урожай та забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки.

З початку 2022 року ціни на харчові продукти в Україні збільшились у середньому на 25%. Найбільше подорожчали фрукти та овочі.

Раніше Landlord повідомляв, що МВФ очікує до 30% зниження виробництва в Україні.

На початку лютого ціна на білокачанну капусту в Україні в середньому була в 1,5 раза нижча, ніж наприкінці січня минулого року.

В Україні цього року очікується значно більший врожай овочів. Доступ до вітчизняного продукту повинен зрости.

В Україні почали падати ціни на овочі, однак максимального зниження експерти очікують в червні. Про це повідомив член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в етері телемарафону.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також