Новини / Політика / Фінанси     11 січня 2023 13:07

В Іспанії на пів року скасували ПДВ на основні продукти


Рада міністрів уряду Іспанії схвалила скасування податку на додану вартість (ПДВ) на фрукти та овочі на шість місяців, оголосив президент уряду Педро Санчес.

Про це пише іспанське видання hortoinfo.

Президент також оголосив про пряму допомогу фермерам у розмірі 300 мільйонів, щоб компенсувати збільшення витрат на вирощування та експлуатацію, наприклад збільшення вартості добрив та інших ресурсів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter.

Ця міра включена в пакет, який включає інші продукти, деякі з яких мали ПДВ у розмірі 4% і які будуть повністю скасовані, а інші, які мали ПДВ на рівні 10%, такі як олія та макаронні вироби, які будуть знижені до 5%.

Окрім фруктів і овочів ПДВ скасували також на хліб, хлібопекарське борошно, молоко, сир, яйця, бобові, картоплю та крупи.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року сенат Іспанії схвалив законопроєкт, згідно з яким солона лагуна Мар-Менор матиме права людини. Так у країні хочуть захистити екосистему Мар-Менор від забруднення. Фауна найбільшої в Європі солоної лагуни Мар-Менор знаходиться під загрозою зникнення. У 2016 році масове цвітіння водоростей, викликане змиванням добрив із полів, поглинуло кисень лагуни та вбило 98% морських мешканців в акваторії.

У серпні-2022  іспанський залізничний оператор Renfe Mercancías відправив до Польщі експериментальний потяг із 25 контейнерів з мішками big bags для перевезення 600 т кукурудзи альтернативним маршрутом в обхід українських морських портів.

У серпні ж на заході Іспанії в регіоні Естремадура компанія Iberdrola SA, яка займається відновлюваними джерелами енергії, запустила найбільшу на сьогодні в Європі сонячну електростанцію.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також