Новини    27 серпня 2023 20:04

В Єврокомісії закликали рф продовжити “зернову угоду”

Домбровскіс наголосив, що рф використовує "зерно як зброю"

26 серпня виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс закликав дозволити безпечний експорт українського зерна через чорноморські порти після того, як рф вийшла з угоди минулого місяця, повідомляє Reuters.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Російські обмеження на транспортування українського зерна через Чорне море створюють проблеми не лише для Києва, а й для багатьох країн, що розвиваються.

Домбровскіс наголосив, що рф використовує “зерно як зброю”.

Нині близько 45 млн тонн зерна, олійного насіння та супутніх продуктів було експортовано альтернативними маршрутами через Польщу та Румунію, забезпечуючи важливий життєвий шлях для України.

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган наголосив, що прагне відродити чорноморську зернову угоду з розширеним масштабом, додавши, що ініціатива може стати основою миру між рф та Україною

Нагадаємо, через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив на засіданні Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу, що Україна та Євросоюз мають докласти максимум зусиль для спрощення продовольчого експорту з України, зокрема максимально збільшивши пропускну спроможність альтернативних транспортних коридорів “шляхи солідарності”.

Внаслідок припинення дії Чорноморської зернової ініціативи Україна може недоотримати 2 млрд доларів за підсумками 2023 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...