Новини    06 липня 2023 16:18

В агрохолдингу ПАЕК вдвічі збільшили площі під цибулею

Цибуля – високотехнологічна культура, а отже, для її вирощування, зберігання і транспортування потрібен досвід

Вже другий рік в агрохолдингу ПАЕК, що працює в південному регіоні України, висівають цибулю. Цього року площі під цим овочем збільшили більше, ніж удвічі, інформує пресслужба компанії у Facebook.

Передбачається, що збір врожаю розпочнеться в третій декаді серпня. У ПАЕК зазначають, що “культура доглянута і відповідає стадії дозрівання”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Цибулю сіємо другий рік поспіль. Цього року збільшили площі більш ніж удвічі, адже як показав минулий рік – попит був більшим, ніж пропозиція. Цибуля – високотехнологічна культура, а отже, для її вирощування, зберігання і транспортування потрібен досвід. І хоча минулий рік був експериментальним – урожай був хорошим. Цибулю було вирощено якісно. Отримавши велику кількість позитивних відгуків і звернень наших покупців, було ухвалено рішення збільшити цього року обсяги, – мовиться в повідомленні.

Читайте також: в Іспанії ціни на цибулю досягли рекордного рівня через глобальний дефіцит

Нагадаємо, ріпчаста цибуля коштувала дорожче ніж в аналогічному періоді минулого року в 3,7 раза. Позитивні цінові тенденції, за словами учасників ринку, збережуться до масового надходження продукту нового врожаю.

Аграрії в Україні планують масово вирощувати цибулю через вигідність такого продукту, тож ціни на неї почнуть падати у червні, припустив член Економічного дискусійного клубу Олег Пензін.

Попри втішні прогнози, цибуля все ж таки подорожчає ще сильніше. Ціни зростатимуть до середини травня, як попередила директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

Попри те, що ціна на цибулю в Україні нині б’є всі рекорди, це не межа, думку висловив аналітик “Українського клубу аграрного бізнесу” Максим Гопка.

В Україні знову почали зростати відпускні ціни на цибулю. Оператори ринку попереджають про можливий дефіцит якісної продукції наприкінці сезону. Виробництво цибулі в країні цього року помітно знизилося, тоді як через несприятливі погодні умови суттєво зріс відсоток некондиційної цибулі, яка не підлягає тривалому зберіганню.

Минулий сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Експерти прогнозували, що після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану.

На тлі 14-річної інфляції Філіппіни зіштовхнулися зі стрімким зростанням цін на основні товари, але нинішня вартість цибулі побила всі рекорди.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...