Новини / Логістика     25 березня 2023 11:03

Укрзалізниця заборонила перевозити зерно у піввагонах з кріпленням захисного укриття


АТ “Укрзалізниця” заборонило транспортування зерна у піввагонах з кріпленням захисного укриття, що не відповідає правилам СМГС.

Про це йдеться у рішенні ЦЦМ-14/49 від 21 березня.

Згідно з документом, забороняється застосовувати в регіональних філіях АТ “Укрзалізниця” технічну документацію (НТУ, ескізи), яка передбачає кріплення захисного укриття зовні вагона, оскільки “не забезпечується безпека руху, схоронність зернових вантажів та допускаються випадки їх псування під час залізничних перевезень”. Також забороняється погодження та реєстрація подібної технічної документації.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У тексті рішення нагадується, що на підставі звернень вантажовідправників з 1 січня 2023 року дозволено перевезення зернових у піввагонах. Упродовж січня-лютого збіжжям навантажено понад 5,3 тис. піввагонів.

“Для перевезення таких вантажів відправниками використовуються вагонні вкладиші розстібного типу, захисні укриття поверхні вантажу (з ув’язувальними металевими кільцями, ув’язками та ін.), призначені для уникнення потрапляння вологи, яка значно впливає на якість та собівартість вантажу надалі. При цьому має місце невиконання вантажовідправниками вимог глав 1, 14 Додатку 3 до СМГС “Технические условия размещения и крепления грузов” в частині невідповідного закріплення захисного укриття поверхні вантажу ув’язками одноразового використання не за верхні (зовнішні) ув’язочні пристрої, що розташовані зовні верхнього обв’язувального бруса кузова піввагона (рис. 15, глава 1 Додатку 3 до СМГС), що призводить до загрози безпеці руху, схоронності та псування вантажів”, — уточнюється у документі.

При цьому повідомляється про “випадки, коли укривний матеріал відривається та потрапляє на ходову частину рухомого складу”.

“Затримки таких вагонів на шляху прямування призводять до додаткових експлуатаційних витрат, пов’язаних з відчепленням та усуненням комерційних несправностей; збільшенням терміну доставки вантажу в умовах дефіциту тягового та рухомого складу; невиконанням графіка руху та затримкою поїздів”, — йдеться у документі.

Тож УЗ вирішила заборонити транспортування зерна у піввагонах з “неналежним кріпленням укриття”.

Нагадаємо, раніше асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулась до голови правління АТ “Укрзалізниця” щодо перегляду фактичних ставок на користування вагонами та виставлення вагонів-зерновозів на аукціони.

Після чергових торгів на послуги використання вагонів-зерновозів “Укрзалізниці” ціна зросла майже у 10 разів.

У парку вантажних вагонів АТ “Укрзалізниця” минулого року найбільше подорожчало користування зерновозами та платформами. Натомість подешевшали піввагони, обкотишовози та думпкари. Загалом зерновози Укрзалізниці за рік подорожчали вдвічі.

Раніше Міністерство інфраструктури України погодилося з пропозицією “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Французька лізингова компанія Ermewa передала Rail Cargo Logistics (австрійська Rail Cargo Group) 200 новозбудованих вагонів-зерновозів для перевезення збіжжя з України.

Консалтингова компанія DB Engineering&Consulting визначила кілька маршрутів у Європі, які сумісні з українськими вагонами-хоперами.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також