Новини    12 квітня 2024 18:18

Український бренд створює шоколад із інгредієнта для бальзамування мумій


Український бренд LEOPOL’ виробляє шоколад, який не підвищує рівня цукру в крові – з керобом замість шоколаду та еритролом у якості підсолоджувача, пише newfood.media.

Керобові плитки – це здорова альтернатива традиційному шоколаду, говорять у компанії.

Такий смаколик не містить кофеїну, глютену, має низький вміст жирів. Є джерелом вітамінів та мінералів – кальцію, магнію, калію і вітаміну В.

Кероб, також відомий як “світлий плід кератонії” або “караб”, є деревом – рідкісним та цінним, яке росте в Середземномор’ї. З плодів цього дерева створюють сироп або порошок, який є основною для шоколадоподібних продуктів.

Кероб вважається одним із дуже давніх харчових продуктів, які досі лишаються в раціоні людей. Його використовували понад 4000 років назад в Древньому Єгипті. До речі, не тільки у їжу, а також для бальзамування мумій та як ліки.

Сироп з керобу може бути замінником меду або інгредієнтом соусів для м’яса.

Сергій Данчишин, засновник LEOPOL’, говорить, що історія бренду почалася у 2017 році, коли, після шести невдалих спроб започаткувати свою справу.

“На подаровані мамою кілька тисяч гривень я купив три форми для шоколаду і декілька кілограмів сировини. Перші плитки були залиті на невеликій кухні орендованої квартири”, – згадує він.

Зараз виробництво LEOPOL’ знаходиться у великому приміщенні, яке сплановане за системою НАССР, а солодощі бренду LEOPOL’ продають у всіх областях України.

Нагадаємо, ще влітку 2023 року ключовий виробник какао-бобів у світі – Гана, попередила європейських покупців, що вони повинні бути готові платити за боби більше, оскільки продукція, вирощена відповідно до нових вимог ЄС, буде коштувати дорожче.

Так, з наступного місяця в Євросоюзі набувають чинності правила, що забороняють імпорт какао-бобів, які вирощуються на територіях, де раніше були ліси. Також посилюються заборони щодо використання дитячої праці у ланцюжку постачання цієї продукції.

Новини за темою:  Штормове попередження на 15 травня: де в Україні очікуються ураганні пориви вітру та мокрий сніг

Виконання нових правил спричинить додаткові витрати на встановлення систем моніторингу, які дозволять відстежити ланцюжки постачання від ферми до кінцевого виробника.

Частково стрибок цін на какао також викликаний зливами в Кот-д’Івуарі та в Гані. На частку цих країн припадає дві третини виробництва какао у світі. Також очікування погодного явища Ель-Ніньйо в екваторіальній частині Тихого океану викликає побоювання щодо стабільності постачань найближчими місяцями.

Додаткові витрати, а також зростання цін на цукор, матимуть прямий вплив на подорожчання шоколаду, пише CBC.

Ситуацію погіршує такий фактор, як зниження врожайності какао-бобів у нинішньому сезоні.

Водночас попит на шоколад із високим вмістом какао стабільно зростає, особливо в Азії.

Як зазначає СВС, більшість компаній розпочали модернізацію, щоб шляхом ефективніших технологій знизити вартість виробництва шоколаду. Але у короткостроковій перспективі це також вплине на його подорожчання.

Нагадаємо, шведська компанія з виробництва рослинних олій AAK оголосила про випуск замінника какао-масла (CBS). Запатентована сполука CBS на рослинній основі дає змогу використовувати до 15% інгредієнтів какао для смаку, CEBES Choco 15 від AAK також не містить трансжирних кислот (ТЖК).

Кава стала одним з найбільших програшів у ритейлерів у 2022 році: робуста впала на 23%, а арабіка втратила чверть своєї вартості.

З 1 квітня 2023 року вартість кави зросла. Українські мережі супермаркетів раптово підвищують ціни на каву всіх марок, цукор та навіть вершки.

Валерія Пепеля

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...