Український стартап Petcube представив свій перший GPS-трекер для домашніх тварин, розповів співзасновник та дизайн-директор Petcube Андрій Клен у Facebook.
Пристрій прикріплюється на нашийник тварини, під’єднується до мобільних мереж і передає дані про місцеперебування, маршрути та активність тваринки безпосередньо в застосунку.
Трекер надає змогу встановити віртуальні паркани та безпечні зони. Також можна отримувати сповіщення, якщо домашній улюбленець відійде занадто далеко.
GPS Tracker від Petcube оснащений світлодіодним підсвічуванням та спеціальним звуковим сигналом для додаткового пошуку.
Пристрій захищений водостійким корпусом із сертифікатом IP67 та має гнучкий силіконовий чохол, який підсвічується у темряві.
Зауважимо, уряд ініціював проєкт, що спрямований на впровадження ідентифікації та реєстрації домашніх тварин. Згідно з новим проєктом, реєстрація тварин буде проводитися безоплатно як для ветеринарів, так і для власників домашніх тварин.
Постанова передбачає право всім ветеринарам-агентам Єдиного державного реєстру видачі ветеринарних паспортів державного зразка. Це призведе до зняття монополії державних клінік на реєстрацію тварин, повідомило Мінагрополітики.
Ініціаторами постанови виступили Міністерство аграрної політики України, Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, а також Міністерство цифрової трансформації України. Цей крок стане початком значущих змін у державній політиці щодо обходження з домашніми тваринами.
Створення Реєстру не потребуватиме фінансування з державного бюджету, а всі витрати будуть покриті міжнародними донорами.
Кабмін погодив створення експериментального проєкту з проведення ідентифікації та реєстрації домашніх тварин, заявив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.
Погоджено пропозицію Міністерства аграрної політики та продовольства та Міністерства цифрової трансформації стосовно реалізації протягом двох років експериментального проєкту з проведення ідентифікації та/або реєстрації домашніх тварин з метою одержання оперативної і достовірної інформації про домашніх тварин, здійснення контролю за їх чисельністю та розмноженням, вакцинацію проти сказу для забезпечення ветеринарно-санітарного та епізоотичного благополуччя, – написав Мельничук.
Було також затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту.
За словами керівника з розвитку електронних послуг у Мінцифри Мстислава Баніка на брифінгу, рішення уряду передбачає створення єдиного реєстру домашніх тварин.
“Перший крок після ухвалення постанови – запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин. Коли реєстр буде достатньо наповненим можна буде говорити про ветеринарний паспорт в “Дії”. Оскільки є такий запит від суспільства, бо це значно спрощує життя. Насамперед для цього потрібне наповнення Реєстру якісними даними”, – зазначив Банік.
Також очільниця Держспоживслужби Ольга Шевченко зауважила, що ідентифікація і реєстрація домашніх тварин дозволить покращити боротьбу зі сказом. Крім того, нововведення відповідає нормам ЄС.
“Ідентифікація домашніх котів та собак – це вимога законодавства Європейського Союзу. На сьогодні в країнах ЄС на національному рівні не існує Єдиного реєстру тварин. Тому Україна фактично стане флагманом в цьому напрямку”, – підкреслила Ольга Шевченко.
Реєстрація тварин буде безплатною та добровільною. Як пояснив заступник міністра аграрної політики та продовольства Денис Башлик, її можна буде отримати як у державного, так і у приватного ветеринара. Реєстрація розпочнеться тільки після запуску реєстру, про що Мінагрополітики повідомить окремо.
Нагадаємо, Кабмін погодив створення експериментального проєкту з проведення ідентифікації та реєстрації домашніх тварин.
Литовські законодавці ухвалили закон про заборону хутряних ферм в країні з 2027 року. За запропоновані поправки до Закону про добробут і захист тварин проголосували 68 депутатів, 25 – проти і 15 – утрималися.
49-річний житель Чорткова Олег Сович відкрив першу буйволину ферму на Тернопільщині.
З липня фермери у Нідерландах можуть подати документи на фінансове відшкодування від держави у випадку, якщо вони безповоротно відмовляються від тваринництва, передає agroreview. З моменту початку цієї програми заявки подали вже 668 господарств.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!