Новини    05 листопада 2023 12:06

Кабмін створив реєстр домашніх тварин


Кабмін погодив створення експериментального проєкту з проведення ідентифікації та реєстрації домашніх тварин, заявив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

“Погоджено пропозицію Міністерства аграрної політики та продовольства та Міністерства цифрової трансформації стосовно реалізації протягом двох років експериментального проєкту з проведення ідентифікації та/або реєстрації домашніх тварин з метою одержання оперативної і достовірної інформації про домашніх тварин, здійснення контролю за їх чисельністю та розмноженням, вакцинацію проти сказу для забезпечення ветеринарно-санітарного та епізоотичного благополуччя”, – написав Мельничук.

Було також затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту.

За словами керівника з розвитку електронних послуг у Мінцифри Мстислава Баніка на брифінгу, рішення уряду передбачає створення єдиного реєстру домашніх тварин.

“Перший крок після ухвалення постанови – запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин. Коли реєстр буде достатньо наповненим можна буде говорити про ветеринарний паспорт в “Дії”. Оскільки є такий запит від суспільства, бо це значно спрощує життя. Насамперед для цього потрібне наповнення Реєстру якісними даними”, – зазначив Банік.

Також очільниця Держспоживслужби Ольга Шевченко зауважила, що ідентифікація і реєстрація домашніх тварин дозволить покращити боротьбу зі сказом. Крім того, нововведення відповідає нормам ЄС.

“Ідентифікація домашніх котів та собак – це вимога законодавства Європейського Союзу. На сьогодні в країнах ЄС на національному рівні не існує Єдиного реєстру тварин. Тому Україна фактично стане флагманом в цьому напрямку”, – підкреслила Ольга Шевченко.

Реєстрація тварин буде безплатною та добровільною. Як пояснив заступник міністра аграрної політики та продовольства Денис Башлик, її можна буде отримати як у державного, так і у приватного ветеринара. Реєстрація розпочнеться тільки після запуску реєстру, про що Мінагрополітики повідомить окремо.

Литовські законодавці ухвалили закон про заборону хутряних ферм в країні з 2027 року. За запропоновані поправки до Закону про добробут і захист тварин проголосували 68 депутатів, 25 – проти і 15 – утрималися.

49-річний житель Чорткова Олег Сович відкрив першу буйволину ферму на Тернопільщині.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...