Новини / Тваринництво     26 вересня 2023 12:21

У Литві заборонили хутряні ферми


Литовські законодавці ухвалили закон про заборону хутряних ферм в країні з 2027 року. За запропоновані поправки до Закону про добробут і захист тварин проголосували 68 депутатів, 25 – проти і 15 – утрималися.

Про це повідомляє LRT.

Закон, серед іншого, забороняє ферми з розведення хутрових тварин. Їхні власники отримають компенсацію, але її розмір викликав нарікання з боку бізнес-спільноти.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Ми досягли рівня зрілості, щоб не продовжувати діяльність, яка завдає болю”, – заявила перед голосуванням Ієва Пакаркліте з ліберальної Партії свободи, що входить до правлячої коаліції, зазначивши, що найбільший попит на хутро є в Росії та Китаї.

Заборона набуде чинності у 2027 році після перехідного періоду з 2024 по 2026 рік, коли хутрові фермери зможуть закрити свої ферми і отримати компенсацію. У перший рік їм виплатять 3 євро за тварину, у другий рік – 2 євро за тварину, а в останній рік – один євро.

Читайте також: Українські шуби з конопель вибороли головну нагороду на престижному міжнародному конкурсі

Уряд також компенсує виплати працівникам ферм при звільненні та покриє витрати, пов’язані зі знесенням будівель, знищенням обладнання та утилізацією відходів. Фермерські господарства, які вже закрилися, не матимуть права на компенсації, оскільки виплати будуть здійснюватися лише тим фермерам, які працюватимуть на момент ухвалення закону.

Литва стає 20-ю країною в Європі, яка забороняє цей вид бізнесу. Закон ще має бути підписаний президентом Гітанасом Науседою.

Нагадаємо, в Італії заборонили розводити норок, лисиць, єнотоподібних собак та шиншил з метою їх вбивства заради хутра.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також