Новини / Аналітика     29 серпня 2023 18:43

Українські винороби забезпечують всього чверть відсотка світового вина

Станом на 2022 рік українські винороби виробили 660 тис. гектолітрів або 0,26% світового ринку вина

Україна займає 28-ме місце у світі з виробництва вина, повідомляє центр соціально-економічних досліджень CASE Україна.

Ми виробляли станом на 2022 рік 660 тис. гектолітрів або 0,26% світового ринку вина, — пояснили експерти.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На першому місці Італія — 49,843 млн гектолітрів (19,3%). На другому Франція — 45,59 млн (17,65%). На третьому Іспанія — 35,7 млн (13,83%).

Аналітики назвали причини, чому Україна виробляє так мало, враховуючи площі і клімат:

  • радянський союз під час боротьби з алкоголізмом знищив безцінні виноградники;
  • росія окупувала Крим у 2014 і перетворила регіони з виноградниками (головним чином Херсонщина та Миколаївщина) на прифронтову зону;
  • відсутність ринку землі до 2020 року і наявність нинішнього обмеження на придбання землі юрособам та іноземним інвесторам.

Нагадаємо, у Верховній Раді України прийняли в цілому законопроєкт про підтримку виноробів №9030 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції”.

Зауважимо, вчені зробили сенсаційне відкриття, шукаючи батьківщину виноградарства.

Соковитий виноград Ruby Roman – названий так у Японії через свій червоний колір. Завдяки вартості йому вдалося поставити світовий рекорд та стати найдорожчою ягодою у світі. Ruby Roman також закріпив за собою місце у книзі світових рекордів. У 2020 році в Японії гроно цього винограду було продано на аукціоні за 12 000 доларів.

Загалом виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 осіб.

Виноробна компанія “Шато Чизай” започатковує виробництво ігристих вин методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях, а також запускає завод із виробництва виноградних спиртів.

На Одещині планують збільшити площі під виноградом.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також