Новини / Техніка / Технології     16 лютого 2023 13:13

Українські аграрії можуть отримати грант на обслуговування роботизованих і безпілотних технологій


Програма USAID АГРО запрошує подавати заявки на одержання субгранту для реалізації ініціативи з “Покращення доступу мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП) до послуг з використанням роботизованих і безпілотних технологій”.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомляє USAID АГРО.

Щоб підтримати ММСП виробників зерна та олійних культур, Програма USAID АГРО готова надати субгранти українським недержавним суб’єктам господарювання (за виключенням фізичних осіб-підприємців), що мають відповідний досвід для підтримки напрямків аграрного виробництва зернових та олійних культур через забезпечення ММСП сервісними послугами з використанням роботизованих і безпілотних технологій. Така діяльність повинна сприяти збереженню конкурентоспроможного та сталого аграрного сектору, підвищенню продуктивності праці, збільшенню доданої вартості продукції ММСП, впровадженню нових технологій виробництва, посиленню національної та світової продовольчої безпеки.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Послуги можуть включати, але не обмежуються наступним переліком:

 • послуги з внесення засобів захисту рослин (ЗЗР);
 • послуги з внесення добрив;
 • навчальні послуги з підготовки та стажування пілотів роботизованих і безпілотних літальних апаратів для представників наступних цільових груп GESI: ветерани, зокрема, особи з інвалідністю внаслідок війни та жінки, з метою забезпечення гендерної рівності та соціальної інтеграції, а також створення рівних можливостей для представників зазначених вразливих груп населення.

Очікується, що у рамках діяльності субгрантів коштом гранту буде профінансовано не більше 90% вартості зазначених у заявці послуг, при умові що не менше 10% вартості надання послуг будуть профінансовані ММСП.

Конкретні види діяльності можуть включати:

 • організація та просування сервісних, послуг;
 • надання послуг внесення наземними та повітряними дронами ЗЗР та добрив, використання яких у рамках сільськогосподарських проєктів і заходів за підтримки USAID дозволяється згідно зі Звітом про оцінку пестицидів і планом дій стосовно їх безпечного використання для України – PERSUAP (DCN 2018-UKR-044 та наступні редакції));
 • підготовка та навчання підрозділів та/чи окремих працівників, що задіяні в процесі надання відповідних послуг;
 • розробка та ведення реєстру надання послуг ММСП з урахуванням переліку, вартості та відстежування ефективності надання послуг;
 • моніторинг безпечного поводження з пестицидами з урахуванням вимог чинних законодавчих і нормативно-правових актів України та PERSUAP (DCN: 2018-UKR-044);
 • підготовка звітів та історій успіху з описом впливу роботи субгрантерів на впровадження нових технологій та підвищення продуктивності ММСП у окреслених вище секторах.
Дедлайни:
 •  20 лютого 2023 р. – щоб підтвердити свою участь у передзаявочному онлайн-семінарі, який АГРО проведе 21 лютого 2023 р. з 10.00 до 12.00. Мета семінару – відповісти на додаткові запитання зацікавлених у отриманні субгранту.
 • 18:00, 10 березня 2023 р. – для подання заявок.

Читайте також: На Прикарпатті школярі створили дрон-міношукач з продуктів переробки кукурудзи (відео)

Кошти, що надаються в рамках субгрантів не можуть використовуватись на створення сайту, закупівлю техніки чи обладнання, повне або часткове відшкодування будівництва та/або реконструкції; надання кредитів, а також на закупівлю ЗЗР чи інших препаратів, призначених для обробки культур. ММСП, що будуть залучені до проєкту, самостійно забезпечать виконавця послуг відповідними розчинами для внесення, що відповідатимуть вимогам PERSUAP.

Для отримання субгранту аграріям до 20 лютого потрібно зареєструватися для участі у передзаявочному онлайн-семінарі й до 18:00 10 березня встигнути подати заявку.

Нагадаємо, в Австралії тестують інноваційний метод запилення за допомогою дронів. Як запилювач використовують мініатюрні дрони, висхідний потік від їх пропелерів допомагають переносити пилок на суниці садової.

Україна є лідером у Європі за швидкістю впровадження дронів, адже безпілотники здатні ефективно конкурувати з наземною технікою і коштують вдесятеро менше.

AgroScout використовує машинний зір, щоб аналізувати дані зйомки з дронів. Штучний інтелект виявляє, ідентифікує та відстежує захворювання рослин, поширення шкідників й інші проблеми польових культур. В роботі використовується недороге обладнання (смартфони, невеликі комерційні дрони). Щоб почати вивчення конкретної території, фермер вибирає її в програмі та запускає дрон.

Використання комерційних дронів дозволить садоводам збирати на 10-20% фруктів більше і вирішить питання дефіциту людських ресурсів у галузі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також