Новини    28 березня 2023 16:33

Українська яблуня-колонія у трійці найкращих в Європі дерев

На конкурсі також представили унікальні дерева з Італії, Португалії, Іспанії, Франції, Хорватії, Нідерландів, Великої Британії, Латвії, Естонії, Болгарії, Бельгії, Угорщини

Ді переможної трійки фіналістів європейського конкурсу “Дерево року” увійшла яблуня-колонія в Кролевці на Сумщині, повідомляє пресслужба конкурсу.

На перших місцях розташувалися:

  • 1 місце – Дуб Виробник, Польща, 45 718 голосів;
  • 2 місце – Дуб дракон зі Словаччини, 18 198 голосів;
  • 3 місце – Яблуня-колонія із Кролевця, Україна, 14 219 голосів.

Файл:Яблуня-колонія, м.Кролевець, img5.jpg — Вікімедіа Україна

Переможців конкурсу, котрий щороку влаштовує Асоціація екологічного партнерства (EPA), визначали голосуванням на сайті. Вибирають дерево за допомогою онлайн голосування. Водночас цього року громадська організація “Екосфера” без конкурсу на свій розсуд номінувала на цей конкурс яблуню-колонію з Сумщини.

На конкурсі також представили унікальні дерева з Італії, Португалії, Іспанії, Франції, Хорватії, Нідерландів, Великої Британії, Латвії, Естонії, Болгарії, Бельгії, Угорщини.

Довідка. Яблуня-колонія — ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Особливий, унікальний об’єкт природно-заповідного фонду Сумської області. Площа 0,1 га. Статус надано згідно з Указом Президента України від 09.12.1998 року № 1341 та від 12.09.2005 року № 1238.

Нагадаємо, у Чернівцях поруч з “Жовтевим парком” висадять алею тюльпанових дерев. Завдяки пропозиціям мешканців міста, трест зеленого господарства визначився з локацією для рослин.

Українське агропідприємство “Бонелет” планує восени висадити 11,4 га яблунево-грушевого саду на Одещині. Закладка саду пройде завдяки гранту урядової програми “єРабота” зі створення або розвитку садівництва, виноградарства та виробництва ягід. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики України.

Сади і ягідники на площі 177 га будуть закладені в Україні завдяки новим грантовим програмам, виділення коштів на вказані площі вже погоджено. Вирощування лохини, чорниці, яблуневих, грушевих садів та ліщини — затребувані напрямки.

Мінагрополітики ініціювало проведення круглого столу, аби обговорити механізми надання грантів для розвитку садівництва, ягідництва, виноградарства. На ньому були презентовані нові механізми реалізації грантових програм, а також акцентовано на ключових умовах отримання грантів.

На Волині незабаром планують відкрити насіннєво-селекційний завод. Будівництво комплексу стартувало в 2022 році.

Україна та Європейський Союз домовились об’єднати ініціативи зі збереження та примноження лісів. Українська ініціатива відповідає Стратегічному плану ООН щодо лісів на 2017-2030 роки, однією з цілей якого є збільшення площі лісів на 3%.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...