Новини / Садівництво     17 серпня 2022 20:56

Понад 11 га яблунево-грушевого саду висадять восени на Одещині

Усього для проєкту орієнтовно потрібно понад 10 млн грн

Українське агропідприємство “Бонелет” планує восени висадити 11,4 га яблунево-грушевого саду на Одещині. Закладка саду пройде завдяки гранту урядової програми “єРабота” зі створення або розвитку садівництва, виноградарства та виробництва ягід. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики України.

Понад рік команда шукала оптимальний варіант земельної ділянки для саду з урахуванням логістики, якості ґрунту та наявності води. Лише через 1,5 року вдалося виявити необхідну площу 15 гектарів в Одеському районі. Орендували її на 49 років.

Майбутній садок зростатиме на 11,44 гектара. 4 млн грн гранту планується використати для технічного оформлення саду. Усього для проєкту орієнтовно потрібно понад 10 млн грн.

“Ми навіть не сумнівалися, чи реалізовувати цей проект, чи ні. Якщо нічого не робити, значить не вірити в Україну, її перемогу, у ЗСУ. Тому виразно ми виростимо сад. Грант став для нас тільки поштовхом зробити це якнайшвидше. Плануємо восени посадити саджанці”, – зазначила керівниця “Бонелет” Аліна Сіденко.

Вона була здивована, що до Одеси яблука везуть із Вінниці. Адже саме Одещина логістично розташована у вигідніших умовах, наявність морського порту дозволяє робити постачання свіжої продукції. Також фермерка зазначила, що зараз у регіоні заведено вирощувати зернові культури, але до Другої світової війни тенденція була іншою – і на Одещині вирощували саме сади.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України видало перші чотири накази про надання гранту для закладки садів та ягідників на загальну суму 16,8 млн гривень. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Будь-який український бізнес зможе отримати кредит під 0% під час війни та один місяць після війни, також буде запроваджено масштабну дерегуляцію. Про це повідомив у зверненні президент Володимир Зеленський. За його словами, уряд підготував розширення програми кредитування для підприємців на базі програми 5-7-9%.

Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.

У Мінагрополітики роз’яснили умови надання підприємцям грантів для створення та розвитку теплиць.

Кабмін спрямує кошти аграріям на створення садів і теплиць у межах проєкту “єРобота”. Гранти будуть безповоротними.

Сади і ягідники на площі 177 га будуть закладені в Україні завдяки новим грантовим програмам, виділення коштів на вказані площі вже погоджено. Вирощування лохини, чорниці, яблуневих, грушевих садів та ліщини — затребувані напрямки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також