Новини / Рослинництво     09 грудня 2018 11:00

Біопаливо з водоростей і салат у невагомості: прогресивне рішення від Алана­Еко

Навіщо "Алана-еко" почала виробляти біопаливо з водоростей і вирощувати салат у невагомості.

Компанія «Алана­Еко» була створена у 2010 році. Саме тоді миколаївські інженери об’єдналися для розробки інноваційних рішень у сфері вирощу­ вання рослин і мікроорганізмів. Першою розробкою компанії стала барабанна теплиця — автоматизова­ний комплекс із вирощування рослин в умовах штучного освітлення та орбітропізму (управління впливом гравітаційної складової на рослини в процесі росту).

Це дозволило більш ніж втричі ско­ротити енерговитрати, у півтора раза збільшити корисну площу, скоротити споживання живильного розчину й підвищити ефективність його засво­ єння до 98,5%. У результаті  загаль­ний час вирощування того ж салату скоротився у півтора раза у порівнянні з класичною методикою.

Влітку 2017­-го «Алана­Еко» отримала замовлення на розробку автоматизо­ваного комплексу для вирощування мікроводоростей (хлорели). Комплекс повинен був стати основою альтерна­тивної технології виробництва біодизе­ля для однієї агрокомпанії. З олії хлорели «Алана­Еко» отримала біопаливо, схоже за якістю з ріпако­вим. Але потенціал  продуктивності по олії з одиниці площі у водоростей виявився в сотні разів вищим. Тай зростати вони могли на землях, непридатних для землеробства. На жаль, сланцева революція та зниження цін на нафту серйозно скоротили потік інвестицій у дослі­ дження вирощування водоростей з метою їх переробки на біопаливо. Але в «Алана­Еко» знайшли інше за­ стосування суспензії хлорели. Її стали використовувати як БАДи для годуван­ня тварин.

Мобільна гідропонна установка «ЄВА»

Виявилося, що добавки з хлорелою дозволяють різко скоротити падіж мо­лодняка, збільшити надої корів і при­ріст при відгодівлі бичків, позбавити птахів від багатьох хвороб, на кшталт авітамінозів і туберкульозу, скоротити витрати на ветпрепарати.

Сьогодні «Алана­Еко» спільно з хол­дингом МХП працює  над  інтеграцією в технологічний ланцюжок з вирощу­ вання бройлерів модульного комплек­су з виробництва суспензії хлорели потужністю 960 л на добу.

«Для партнера з Латвії, що займається вирощуванням племінних телят, ми розробили модуль для виробництва суспензії на базі  морського контейнера, — зазначає генеральний директор компанії Юрій Новіков. — На даний момент йде процес підготов­ ки до сертифікації комплексу відповід­но до нормативних вимог ЄС».

Текст: Марина Брикимова

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також