Новини / Політика     11 січня 2023 11:05

Україна зацікавлена у будівництві логістичного хабу в Сенегалі – Мінагрополітики


У межах візиту української делегації до країн Африки міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський відвідав морський порт Дакар (Республіка Сенегал), через який до країни завозиться 95 % продовольства.

Про це повідомила пресслужба Мінгрополітики України.

Генеральний директор порту Дакар Мунтага Сі, президент ТПП м. Дакар Абдулає Соу, Міністр рибальства та морської економіки Сенегалу Папа Мбай ознайомили українську делегацію з інфраструктурою та розповіли про пропускну спроможність морського порту.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Під час зустрічі Микола Сольський підкреслив, Україна готова експортувати до країн Африки не лише агропродукцію, а й інші товари. Для цього необхідно зосередитися на розвитку логістики.

“Президент України та Уряд розглядають розширення торговельних відносин з країнами Західної Африки, зокрема, створення спільних логістичних проєктів. Це дозволить прогнозовано вести бізнес, стабілізувати ціни і отримати впевненість щодо якості зерна та його постачання”, – зазначив Сольський.

Український Міністр подякував стороні Сенегалу за можливість відвідати порт та ознайомитися з його потужностями.

Представники Сенегалу підтвердили зацікавленість у співпраці та готові розглянути можливість реалізації спільних логістичних проєктів.

Нагадаємо, на засідання 23 грудня 2022 року Кабінет міністрів ухвалив постанову, збільшивши на 21 тис. тонн обсяг гуманітарної допомоги у вигляді зерна, яку Україна надає країнам Африки та Азії.

Кабінет міністрів збільшив гуманітарну допомогу Ефіопії та Сомалі. З державного бюджету додатково виділяється 124 млн гривень на зерно для голодуючих країн Африки.

15 листопада президент України Володимир Зеленський виступив на G20 з новою програмою продовольчої безпеки GrainfromUkraine. Глава держави підкреслив, що українську продукцію неможливо буде замінити через постачання з інших країн навіть у перспективі 4-5 років. Тому для запобігання голоду в багатьох країнах Африки та Азії критично важливо не допустити зниження обсягів експорту України та надати можливість стабілізувати ситуацію. Для цього Україна запропонувала світу  гуманітарну програму #GrainfromUkraine, яка передбачає:

  • Україна вирішила спрямувати частину зібраної пшениці, що йшла на експорт, на закупівлю для тих африканських країн, де вже зараз існують проблеми голоду.
  • Частину експортного зерна можуть викупити держави-учасники проєкту. Україна постачатиме його до бідних африканських країн.
  • Міжнародні партнери зможуть одночасно підтримати українську економіку у складній ситуації та допомогти бідним країнам Африки.
  • За ініціативи України створюється міжнародна Координаційна група з попередження голоду та під егідою Президента Володимира Зеленського, починає роботу гуманітарна Програма “Grain from Ukraine”. Ця Програма буде реалізована в партнерстві з World Food Program. Її суть – пряма закупівля країнами-учасниками проєкту агропродукції в українських виробників та передача її країнам, що перебувають на межі голоду.

США підтримують ініціативу Grain from Ukraine і виділяють на її реалізацію близько $20 мільйонів.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, із українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також