Новини / Технології     18 лютого 2023 10:07

Україна може виробляти до 30% усього біопалива в Європі – експерти


Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Біоенергетичною асоціацією провели  нараду щодо розвитку виробництва біогазу/біометану. Слухачами стали понад 80 представників с/г: це і теоретики, і практики галузі відновлюваної енергетики. Учасники обговорили перспективи виробництва біометану в Україні, техніко-економічне обґрунтування, а також біогазові технології та їх особливості.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики України.

Заступник Міністра Віталій Головня зазначив, що основним постачальником сировини для виробництва біометану є аграрний сектор.

“Виробництво біометану —  це своєрідна переробка, в якій зацікавлена Україна, адже це також створення доданої вартості. За розвитком цього напряму майбутнє і воно вже активно стартувало у Європі”, —  сказав Головня.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Він додав, що всі, хто на сьогодні займаються виробництвом біометану, мають набагато більший заробіток на 1 га, ніж ті, хто вирощує та продає зерно.  За його словами, це найпростіша найефективніша переробка, яку можуть освоїти навіть середні фермери. Також важливим фактором є те, що біометанові заводи окрім біометану генерують дигестат, який може стати основним органічним добривом, необхідним для відродження українських ґрунтів.

Голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха наголосив, що сектор енергетики в Україні розвивається досить стабільно. З 2010 року по 2020-ий він зріс у 3 рази. Якщо 13 років тому вклад в біоенергетику був на рівні 1,4 млн тонн н.е., то в 2020-му  – вже  4,2 млн тонн н.е.

“Якщо це перевести в газ, то можна сказати, що у 2020-му році біоенергетика заміщала в Україні 5,2 млрд кубів природного газу на рік. У цілому в тому році Україна спожила десь 30 млрд кубів природного газу, це могло бути всі 35, якби не біоенергетика. Тобто біоенергетика вже замістила понад 15% природного газу”, —  зазначив Гелетуха.

Читайте також: У березні в Україні стартує державна програма виробництва біоетанолу та біодизелю

Він додав, що середній темп приросту складає 11% на рік. Також Голова правління Біоенергетичної асоціації України підкреслив, що ЄС прийняв амбітні плани з виробництва біометану (REPowerEU) і планує до 2030 року виробляти 35 млрд куб м/рік. Україна може забезпечити до 30% цих потреб.

“Серед основних переваг України на ринку біометану було названо розвинуті системи газових мереж і наявність газового обладнання. «Нам для цього не потрібні додаткові інвестиції. Україна може запропонувати найдешевшу сировину для виробництва біометану, оскільки має найбільшу площу с/г угідь в Європі”, —  зауважив Голова правління Біоенергетичної асоціації.

У найближчі 10 років біометан домінуватиме серед усіх відновлювальних газів. У Європі станом на 2022 рік вже побудовано 1222 біометанових заводів.

“Ми оцінюємо потенціал виробництва біометану в Україні на рівні 10 млрд кубів на рік. Половину плануємо отримати із решток с/г культур. Наразі лідерами з виробництва біометану є Вінницька, Київська, Черкаська області. У цих регіонах виробництво біометану може складати від 700-850 кубів на рік”, — резюмував Гелетуха.

Нагадаємо, на Гнідавському цукровому заводі перероблятимуть кукурудзу на біоетанол. Про це розповів заступник директора Гнідавського цукрового заводу Олександр Нікішин.

Читайте також: В Україні скасували дотації за придбання обладнання для виробництва біоетанолу

Посадовці Кіровоградської ОДА та представники нідерландської компанії “Black Swan Holding LTD” домовились співпрацювати в галузях альтернативної енергетики та сільського господарства.

Держенергоефективності разом із найбільшою енергетичною спільнотою Energy Club об’єднали фахівців України та різних країн ЄС на міжнародній дискусії щодо найбільш ефективних шляхів впровадження ринку біометану.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також