Новини    21 березня 2023 19:57

Україна має намір побудувати 20 малих модульних реакторів – Міненерго

ММР є дуже перспективними для України, і наразі атомники спільно з Міністерством енергетики розробляють багато програм із різними світовими компаніями

У межах “зеленого переходу” Україна розглядає можливість спорудження до 20 малих модульних реакторів (ММР) замість зруйнованих під час війни енергоблоків теплової генерації, заявив міністр енергетики Герман Галущенко, передає Інтерфакс.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Він пояснив, що  це найкраща опція для заміни теплової генерації.

Ми будемо рухатися в межах “зеленого переходу” за технологією ММР, це найкраща технологія, – сказав міністр.

Як раніше зазначив президент ДП “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін, ММР є дуже перспективними для України, і наразі атомники спільно з Міністерством енергетики розробляють багато програм із різними світовими компаніями, які розвивають технології малих модульних реакторів.

“Енергоатом” наразі співпрацює в напрямі ММР з американськими Westinghouse, що пропонує свій реактор AP-300, NuScale і Holtec International, британською RolIs Royce і ще з кількома компаніями, з якими підписано відповідні меморандуми.

Ми намагаємося відслідковувати все, що відбувається в цій сфері, і тримаємо все під контролем, і щойно визначиться технологія, з якою ми зможемо рухатися, перейдемо в площину практичної реалізації, – доповнив глава НАЕК.

У веренсі 2021 року “Енергоатом” і NuScale підписали меморандум про співпрацю у сфері будівництва в Україні малих модульних реакторів.

Окрім цього, про старт пілотного проєкту впровадження в Україні ММР у партнерстві зі США, Японією та Кореєю для виробництва водню та аміаку оголосили в листопаді 2022 року.

Довідка. Малі модульні реактори – мініпристрій, призначений для організації керованої самопідтримуваної ланцюгової реакції поділу, яка завжди супроводжується виділенням енергії. Виготовляються за модульним принципом, з урахуванням пасивної ядерної безпеки.
Це нова технологія, яка поки не використовується в розвинутих країнах. Є кілька маловідомих проєктів Канади, ОАЕ, Китаї та рф. Фахівці стверджують, що майбутнє – за американськими розробками. Відносно компактний розмір дозволяє використовувати їх у невеликих містах, на промислових майданчиках та плавучих платформах. Крім того, вони набагато безпечніші за ті, що працюють на АЕС.

Нагадаємо, суднобудівний холдинг південнокорейської HD Hyundai Group – Korea Shipbuilding & Offshore Engineering (KSOE), вперше серед південнокорейських компаній представив конкретну концепцію конструкції судна з малим модульним реактором (ММР).

За підтримки керівництва Вінницького національного аграрного університету спільно зі стейкхолдером університету ТОВ “Промавтоматика-Вінниця” вчені під час виконання одного з етапів прикладної роботи розробили та впровадили проєкт гібридної сонячної електростанції.

На заході Іспанії в регіоні Естремадура компанія Iberdrola SA, яка займається відновлюваними джерелами енергії, запустила найбільшу на сьогодні в Європі сонячну електростанцію.

В Україні можуть створити мережу мініелектростанцій, аби убезпечитися від можливих блекаутів через обстріл росією великих енергооб’єктів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...