Новини / Аналітика     07 листопада 2022 18:02

У жовтні імпорт свинини активізувався

Високі внутрішні ціни на свинину на початку місяця зробили імпорт економічно виправданим і за відсутності митних/тарифних преференцій

Дані митної статистики ДФСУ свідчать, що у жовтні імпорт свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней склав 4,38 тис. т чи 9,7 млн дол. США. Це у півтора раза більше ніж місяцем раніше, відзначають в аналітичному відділі Асоціації “Свинарі України”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Основними країнами-постачальницями залишаються Польща, Нідерланди та Данія.

“Активізація імпортерів у жовтні стала типовою ситуацією протягом останніх кількох років та відіграла роль додаткового цінового регулятора у період сезонного послаблення торгівельної активності. Середня ціна імпортованого кілограма у жовтні склала 2,2 дол. США/кг, що на 6,2% чи 0,13 дол. США/кг дорожче ніж місяцем раніше. Так, високі внутрішні ціни на свинину на початку місяця зробили імпорт економічно виправданим і за відсутності митних/тарифних преференцій. Проте зі зниженням цін на вітчизняну свинину потік імпортної продукції скорочується”,― прокоментували галузеві аналітики.

Нагадаємо, імпорт агропродукції до України в січні-серпні 2022 р. склав $3,98 млрд. Це на 22% менше, ніж за 8 місяців минулого року.

Україна розширила перелік товарів, дозвіл на експорт яких видаватиме Міністерство економіки, на п’ять позицій: ліцензуванню відтепер підлягає експорт пшениці, кукурудзи, м’яса птиці, курячих яєць та олії. 

Країни Євросоюзу зацікавлені у розширенні зернової угоди, експорту та імпорту повної номенклатури сільськогосподарської продукції.

За даними Державної митної служби, у січні-серпні 2022 року в Україну ввезли агропродукції на 3977 млн дол. США. Це на 22 % менше, ніж за 8 місяців минулого року.

За 8 місяців 2022 року найбільша частка – 10% – у структурі закордонних постачань сільгосппродукції в Україну припала на продукцію групи “Плоди та горіхи”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі