Новини    25 жовтня 2022 16:53

Україна на 16% знизила імпорт плодів та горіхів за період з січня по серпень 2022 року

Основним постачальником продукції цієї групи в Україну вже понад 10 років залишається Туреччина

За 8 місяців 2022 року найбільша частка – 10% – у структурі закордонних постачань сільгосппродукції в Україну припала на продукцію групи “Плоди та горіхи” – переважно коштом цитрусових, бананів та інших екзотичних плодів, зазначив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки”, д.е.н. Богдан Духницький, передає AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За даними Державної митної служби України, у січні-серпні 2022 року обсяги імпорту плодів і горіхів склали $398 млн. Це фактично на 16% менше від відповідного показника 2021 року в $471 млн.

Основним постачальником продукції цієї групи в Україну вже понад 10 років залишається Туреччина, з якої за вісім місяців цього року імпортовано понад 126 тисяч тонн фруктів. Частка Туреччини у вартості вітчизняного імпорту плодів становила 27,1%.

Читайте також: Китай має намір імпортувати бразильську кукурудзу, кидаючи виклик постачанню з України та США.

Також значні закупівлі фруктів українські компанії здійснили в Еквадорі (15,3%), Єгипті (6,8%), Греції (6,0%), Колумбії (5,5%), Іспанії (4,9%) та Коста-Рики (4,1%).

Спільно ці сім країн сформували майже 70% вартості імпорту продукції цієї групи в Україну.

Найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в нашій країні традиційно користуються цитрусові та банани, які у січні-серпні 2022 року сформували майже 3/5 вартості її імпорту. Якщо в імпорті цитрусових більша частина обсягів стабільно належать Туреччині, то закупівлю бананів Україна здійснює переважно в країнах Латинської Америки, зокрема, Еквадорі, Колумбії та Коста-Риці, які цього року забезпечили 95% вартісних обсягів постачання, резюмував Духницький.

Нагадаємо, імпорт агропродукції до України в січні-серпні 2022 р. склав $3,98 млрд. Це на 22% менше, ніж за 8 місяців минулого року.

З 1 листопада 2022 року припиняється імпорт до України іноземної продукції з етикетками Cognac/”Коньяк”, що не відповідають технічним умовам для цього найменування, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...