Новини / Фінанси     16 квітня 2024 11:18

У Вінницькій області фермерам виділили на допомогу 3 млн грн


Програма розвитку особистих селянських та фермерських господарств, а також кооперативного руху в сільських районах Вінницької області на період з 2021 по 2025 рік передбачає виділення 3 мільйонів гривень на пільгове кредитування. Ці кошти будуть доступні для особистих селянських та фермерських господарств, а також сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у 2024 році. Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку Вінницької обласної державної адміністрації через соціальну мережу Facebook.

У 2023 році на реалізацію заходів програми управління області виділило 5,1 мільйона гривень. Ці кошти розподілились на:

  • 4,4 мільйона гривень для пільгових кредитів особистим селянським та фермерським господарствам, сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам та іншим суб’єктам господарювання;
  • 600 тисяч гривень на часткове відшкодування витрат за придбані фізичними особами установки для доїння або холодильні установки для зберігання та охолодження молока.

Фінансова підтримка була надана сільським господарям області за однакових умов. Усі потенційні учасники мали можливість брати участь у програмі, дотримуючись встановлених критеріїв.

Минулого року пільгові кредити отримали 16 суб’єктів господарювання на суму 4,4 мільйона гривень. Серед них:

  • 9 сільськогосподарських товаровиробників отримали кредити для придбання малогабаритної сільськогосподарської техніки;
  • 4 сільськогосподарські підприємства придбали обладнання та устаткування для зберігання та перероблювання сільськогосподарської продукції;
  • 2 підприємства отримали фінансування на розвиток галузі тваринництва;
  • 1 сільгосппідприємство змогло придбати приміщення для зберігання сільськогосподарської продукції.

Крім того, 59 фізичних осіб, які утримують у власному господарстві 3 або більше корів молочного напрямку, отримали часткове відшкодування витрат за придбані установки для доїння на суму 407,6 тисячі гривень.

Нагадаємо, за програмою єРобота можна буде отримати 330 тис. грн для висадки одного гектара винограду. В уряді внесли зміни до програми в частині безповоротних грантів на висадку садів і виноградників.

Новини за темою:  Данський фонд IFU інвестуватиме в агросектор України: у фокусі – переробка, зрошення та біоенергетика

Міністерство аграрної політики та продовольства планує запровадити в Україні виноградарсько-виноробний реєстр. У відомстві зауважили, що впровадження реєстру забезпечить контроль якості продукції та стане основою для перезавантаження галузі виноградарства.

Очікується, що реєстр включатиме відомості про: виробників винограду, виробників виноробної продукції, виноградні ділянки, обов’язкові декларації та інші дані про виноробну продукцію.

У Верховній Раді України прийняли в цілому законопроєкт про підтримку виноробів №9030 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції”.

Загалом виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 осіб.

Ветерани можуть отримати до мільйона гривень на розвиток бізнесу завдяки урядовій програмі “Власна справа”. Гранти доступні для різних видів підприємництва: від кав’ярні до ремонту велосипедів. Важлива обов’язкова умова – створення нових робочих місць, повідомляє Урядовий портал.

Для інтеграції ветеранів у сільське господарство USAID АГРО виділить 18,2 млн грн.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділяє грант у розмірі 1 млн грн на програму підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу, у межах якої аграрії зможуть взяти кредити під гарантії страхування майбутнього врожаю.

У Волинській області розпочався процес видачі добрив за Програмою АГРО від USAID, заявки на яку подавались через Державний аграрний реєстр.

Загалом виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 осіб.

З початку ветеранського компонента грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 227 ветеранів та членів родин учасників бойових дій, які отримають гранти на майже 100 млн грн.

Новини за темою:  Рекордний прибуток у 43 рази: який агробізнес став лідером зростання в Україні

Уряд Франції виплатить виноробам понад €240 млн у рамках програми підтримки, що допоможе виробникам адаптуватися до падіння попиту у Франції. Програма передбачає перегонку вина в етанол, який використовуватиметься у промислових цілях: для виробництва парфумерії або водно-спиртових гелів.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також