Новини    18 вересня 2023 11:44

USAID виділить 1 млн на кредитування аграріїв під гарантії страхування майбутнього врожаю

Так, українські малі фермери отримають подвійну перевагу: страхування врожаю від несприятливих природно-кліматичних умов та доступ до кредитування

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділяє грант у розмірі 1 млн грн на програму підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу, у межах якої аграрії зможуть взяти кредити під гарантії страхування майбутнього врожаю, повідомляє “Укрінформ“.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

USAID виділяє страховій компанії UNIVERSALNA 1 млн дол. для страхування врожаю малих фермерів. Це страхування буде використовуватись як застава під кредити від ПриватБанку для позичальників з обмеженим доступом до фінансування, – розповів представник Офісу економічного зростання USAID Пол Олівер.

Так, українські малі фермери отримають подвійну перевагу: страхування врожаю від несприятливих природно-кліматичних умов та доступ до кредитування.

Зауважується, що нова програма дасть змогу профінансувати близько 220 малих та середніх сільськогосподарських виробників із середньою сумою кредиту 2,6 млн грн. Зокрема, планується, що аграрії зможуть залучити кредитів на загальну суму 570 млн грн.

Голова правління страхової компанії UNIVERSALNA Олексій Музичко додав, що програма передбачає страхування посівів та майбутнього врожаю озимих пшениці та ріпаку на весь період вирощування, включно із перезимівлею. Врожай буде застраховано від понад 30 основних аграрних ризиків, зокрема несприятливих погодних умов (замерзання, побиття градом, сильна злива тощо), хвороб рослин та розмноження шкідників рослин, а також від протиправних дій третіх осіб (крадіжок та іншого).

Нагадаємо, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) запустило програму “Агро”, в рамках якої інвестують понад 70 млн грн в пілотні проєкти модернізації зрошення в Україні.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) у партнерстві з компаніями-постачальниками матеріально-технічних ресурсів збільшить обсяги доступних кредитів для українських агровиробників. АГРО підтримає кредиторів у розробці та впровадженні фінансових продуктів, адаптованих до потреб невеликих агропідприємств і фермерів під час війни. Це збільшить обсяги товарних кредитів: АГРО очікує, що щонайменше 600 мікро, малих та середніх підприємств зможуть таким чином придбати засоби захисту рослин, насіння та добрива на суму 450 млн грн протягом року.

USAID АГРО завершила передачу фермерам мінеральних добрив і насіння соняшника та кукурудзи. Допомогу отримали 8223 агровиробники у 15 регіонах країни.

Дві організації водокористувачів отримали по 18 мільйонів гривень кожна від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) для модернізації зрошувальних систем.

Уряд США через Програму USAID АГРО безоплатно надасть мінеральні добрива українським агровиробникам на осінню посівну кампанію. Кожен учасник програми зможе отримати 1 тонну нітроамофоски (NPK 16:16:16/15:15:15) для основного та припосівного внесення. Загалом українським агровиробникам передадуть 12 тис. тонн добрив.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...