Новини / Технології     28 серпня 2023 09:17

У Великій Британії зведуть першу у світі модульну ферму для виробництва корму з комах

Мета полягає в тому, щоб боротися зі зміною клімату, надмірним використанням землі та харчовими відходами за допомогою використання комах як сталого джерела білка на комерційних фермах

Університет Харпера Адамса співпрацює з агротехнологічною компанією Flybox і яєчною фермою в Бакінгемширі в межах проєкту вартістю 1 мільйон фунтів, повідомляє poultryworld.net. Промисловість і дослідники об’єднали зусилля, щоб розробити першу у світі повністю модульну ферму комах.

Мета полягає в тому, щоб боротися зі зміною клімату, надмірним використанням землі та харчовими відходами за допомогою використання комах як сталого джерела білка на комерційних фермах.

Проєкт покликаний допомогти фермерам самостійно виробляти білок із комах для використання у кормах.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Кожен етап процесу вирощування комах забезпечується шляхом окремих унікальних складових елементів. При з’єднанні ці частини створюють систему, яка може бути легко інтегрована в структуру птахоферм. Встановлення та експлуатація такої системи потребує мінімальних вкладень, стверджують розробники. Зокрема, для вирощування комах можуть бути використані органічні відходи, що виробляються підприємством.

За словами співзасновника та генерального директора Flybox Андреа Ягодич, цей проект відкриє фермерам доступ до технологій вирощування комах, що дозволить створити більш стійкі методи у сільському господарстві та підвищити рівень світової продовольчої безпеки.

Зауважується, що застосування технології дозволить боротися зі зміною клімату та нераціональним використанням земель. Окрім цього, допоможе обмежити виробництво харчових відходів.

Нагадаємо, глобальний аграрний гігант компанія Bunge стала інвестором Nutrition Technologies, яка виготовляє борошно та олію з комах. Nutrition Technologies використовує личинки чорної солдатської мухи для біологічного ферментування харчових відходів і промислових органічних побічних продуктів.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Uncommon, біотехнологічний стартап у Кембриджі, який створює інноваційне екологічно чисте клітинне м’ясо, залучив $30 млн інвестицій. Серед інвесторів – представник четвірки найбільших венчурних компаній Великобританії Balderton Capital, яка фінансує технологічні стартапи, а також Сем Альтман, співзасновник та CEO OpenAI, яка створила ChatGPT. До речі, для Альтмана це уже не перша інвестиція в Uncommon.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також