Новини / Фінанси     01 березня 2023 17:10

У США ф’ючерси на пшеницю впали до довоєнного мінімуму

Експортний попит на американське зерно впав, попри боротьбу між двома ключовими світовими постачальниками

За словами трейдерів, ф’ючерси на пшеницю Чиказької торгової біржі впали на 1,9% до найнижчого рівня з вересня 2021 року, оскільки дощ у ключових районах вирощування протягом вихідних покращив перспективи врожаю в США. Про це інформує Reuters.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Оптимізм щодо того, що найближчими тижнями буде поновлено угоду, яка дозволяє поставки зерна з портів Чорного моря в охоплену війною Україну, додав тиску як на кукурудзу, так і на пшеницю. Угода посилила конкуренцію за постачальників пшениці та кукурудзи і закінчується в березні.

Експортний попит на американське зерно впав, попри боротьбу між двома ключовими світовими постачальниками.

Пройшов рік після вторгнення, і ринок повернув усі досягнення на початку війни, і більше того – знизився, — сказав Брайан Бастінг, аналітик з дослідження товарів у Advance Trading.

Травневі ф’ючерси на м’яку червону пшеницю озиму CBOT знизилися до $7,10 за бушель (43,25 кг). На початку сесії ціни досягли дна на рівні $7,05 за бушель, що було найнижчим показником з 30 вересня 2021 року.

Нагадаємо, пшениця є найважливішим зерном у світі. Загалом її вирощують на близько 220 млн га. Минулого року вартість світового ринку пшениці становила $127,7 млн. За аналітичними оцінками, впродовж 5 років цей ринок зросте до понад $169 млрд.

Ціна на хліб у Європейському Союзі в серпні зросла майже на 20%, оскільки вторгнення рф в Україну, яка є основним експортером зерна та добрив, продовжувало підривати світові ринки та прискорювало загальну інфляцію.

Глобальний попит на пшеницю може зрости на 11% протягом наступного десятиліття. Про це зазначили у прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) Agricultural Outlook 2022-2031.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також