За словами трейдерів, ф’ючерси на пшеницю Чиказької торгової біржі впали на 1,9% до найнижчого рівня з вересня 2021 року, оскільки дощ у ключових районах вирощування протягом вихідних покращив перспективи врожаю в США. Про це інформує Reuters.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Оптимізм щодо того, що найближчими тижнями буде поновлено угоду, яка дозволяє поставки зерна з портів Чорного моря в охоплену війною Україну, додав тиску як на кукурудзу, так і на пшеницю. Угода посилила конкуренцію за постачальників пшениці та кукурудзи і закінчується в березні.
Експортний попит на американське зерно впав, попри боротьбу між двома ключовими світовими постачальниками.
Пройшов рік після вторгнення, і ринок повернув усі досягнення на початку війни, і більше того – знизився, — сказав Брайан Бастінг, аналітик з дослідження товарів у Advance Trading.
Травневі ф’ючерси на м’яку червону пшеницю озиму CBOT знизилися до $7,10 за бушель (43,25 кг). На початку сесії ціни досягли дна на рівні $7,05 за бушель, що було найнижчим показником з 30 вересня 2021 року.
Нагадаємо, пшениця є найважливішим зерном у світі. Загалом її вирощують на близько 220 млн га. Минулого року вартість світового ринку пшениці становила $127,7 млн. За аналітичними оцінками, впродовж 5 років цей ринок зросте до понад $169 млрд.
Ціна на хліб у Європейському Союзі в серпні зросла майже на 20%, оскільки вторгнення рф в Україну, яка є основним експортером зерна та добрив, продовжувало підривати світові ринки та прискорювало загальну інфляцію.
Глобальний попит на пшеницю може зрости на 11% протягом наступного десятиліття. Про це зазначили у прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) Agricultural Outlook 2022-2031.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!