Новини / Технології     25 квітня 2024 21:08

У Португалії переробили водорості на “осетрову” ікру

Інноваційні продукти містять хлорелу, тетрасельміс та морські водорості без ГМО

GreenCoLab, португальська некомерційна біотехнологічна компанія, яка використовує морські водорості та мікроводорості для створення нутрицевтичних продуктів і харчів, оприлюднила три прототипи, які невдовзі презентує широкій громадськості, передає newfood.

Це – альтернативна “осетрова” ікра та кустарне пиво на основі мікроводоростей, а також бургери на основі водоростей.

Інноваційні продукти містять хлорелу, тетрасельміс та морські водорості без ГМО.

Водорості – екологічно чистий веганський інгредієнт, який при цьому додає продуктам поживності та покращує їх сенсорні й функціональні якості.

Вважаючись бактеріями, а не рослинами, мікроводорості є багатим на поживні речовини та першокласним джерелом білка нетваринного походження.

Вони також містять клітковину та всі омега-жирні кислоти, вітаміни та мінерали – B2, B12, залізо та цинк. Мікроводорості сприяють покращенню зору, здоров’я кісток, знижують втому, захищають клітини та підтримують нервову систему.

Я б говорив, що портфоліо GreenCoLab на основі водоростей являє собою стрибок уперед у здоровому веганському харчуванні, – зазначив керівник групи дослідників харчових продуктів компанії Кричелле Деамічі.

Деамічі так запевнив, що “таких чудових на смак і при цьому привабливих альтернативних продуктів ще ніхто не бачив”.

Зауважується, що свої новинки компанія презентує на виставці Vitafoods Europe 2024, що проходитиме у травні в Варшаві.

Нагадаємо, майбутнє м’яса – не в промислових фермах чи відгодівельних комплексах. Майбутнє – це скоріше завод для вирощування, де клітини беруться з ембріонів і культивуються у курячу грудку, стейк чи омара лише за кілька тижнів.

Німецький стартап BLUU Seafood, що є найбільшою у Європі компанією з культивування морепродуктів, запустив перший пілотний завод у Гамбурзі-Альтоні, передає newfood. Новий об’єкт має площу 2000 кв. м, призначену для досліджень, виробництва та офіс на 35 співробітників. Завод містить найсучасніші лабораторії клітинної та молекулярної біології, зони розробки процесів і тестову кухню. Підприємство стартує на біореакторах об’ємом 65 л з потенціалом розширення до 2000 л для масштабування до рівня промислового виробництва.

Новини за темою:  Борщовий набір рекордно дорожчає: які продукти стрімко злетіли в ціні, а що стало дешевшим у травні

Піонер в галузі виробництва культивованих морепродуктів, компанія Finless Foods готується випустити на ринок свою першу асортиментну позицію — рослинний тунець.

Веганський продукт посів перше місце в категорії “М’ясний продукт року для сніданку” в межах щорічної нагороди Mindful Awards, яка відзначає найкращі компанії, послуги та продукти у споживчому сегменті.

Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.

Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Австралійська компанія Vow отримала схвалення Сінгапурського харчового агентства на виробництво та продаж першого в світі продукту з культивованого перепела

Новини за темою:  Україна та ОАЕ виходять на новий рівень: уряд схвалив законопроєкт про ратифікацію економічного партнерства

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також