Новини    20 листопада 2022 18:59

У порту Гамбург зведуть перший термінал із прийому “зеленого” аміаку

Проєкт відповідає зростаючому попиту на екологічну енергію для досягнення міжнародних цілей щодо клімату та необхідності диверсифікації джерел енергії

Компанії Air Products і Mabanaft оголосили про плани збудувати в порту Гамбург перший у Німеччині великий термінал для імпорту екологічно чистого енергоресурсу, передає “Порти України”.

Угода про спільний проєкт є важливим кроком на шляху розвитку інфраструктури для прийому та розподілу “зеленого” аміаку в порту Гамбург. Про проєкт оголосили на церемонії в Гамбурзі, на якій були присутні федеральний міністр економіки та боротьби зі зміною клімату Роберт Хабек та перший мер Гамбурга Петер Ченчер.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Термінал, який почне постачати в Німеччині водень у 2026 році, планується розмістити на резервуарному терміналі Mabanaft, що є в порту. Розташування цього об’єкта надає стратегічний доступ до “зеленого” аміаку з підприємств із виробництва великих обсягів екологічного водню, які перебувають в управлінні Air Products та її партнерів по всьому світу. У планах — перетворення аміаку на “зелений” водень на підприємствах Air Products у Гамбурзі, перш ніж постачати його споживачам на місцевому рівні та по всій північній Німеччині.

Проєкт відповідає зростаючому попиту на екологічну енергію для досягнення міжнародних цілей щодо клімату та необхідності диверсифікації джерел енергії.

Air Products та Mabanaft домовилися прискорити розробку цього великого проекту з імпорту екологічно чистого енергоресурсу до Німеччини.

У лютому Air Products та адміністрація порту Гамбург підписали протокол про наміри. Обидві сторони зобов’язалися прискорити створення виробництва, ланцюжка постачання та споживання водню з відновлюваних джерел енергетики на півночі Німеччини та в місті Гамбург.

Довідка. Порт Гамбург — найбільший порт Німеччини та провідний порт Європи. Займає територію 75 квадратних кілометрів і вважається третім за розміром у Європі (після Роттердама та Антверпена). Розташований у гирлі річки Ельба, за 100 кілометрів від узбережжя. Порт у 2021 році збільшив вантажообіг порівняно з 2020 роком на 1,9% — до 128,7 млн тонн, контейнерообіг — на 2,2%, до 8,7 млн TEU.

Hafen Hamburg Marketing e.v. – маркетингова організація порту Гамбург, що здійснює діяльність на користь порту та компаній-членів об’єднання. Основним завданням діяльності маркетингової організації є дії, створені задля прямого і опосередкованого зміцнення конкурентних позицій порту.

Нагадаємо, адміністрації портів Гетеборг (Швеція) і Роттердам (Нідерланди) підписали меморандум про порозуміння щодо створення “зеленого коридору” між двома портами.

Найбільший контейнерний порт Німеччини та один з найбільших європейських портів Гамбург знайшов новий спосіб подолання заторів, скорочення часу очікування і зниження викидів, що виникають під час перевантаження контейнерів у величезному портовому комплексі.

Стивідор Ризького порту інвестував 2,6 млн євро у будівництво ангара для зберігання та обробки зернових вантажів. Нове сховище для зернових введуть в експлуатацію у Ризькому порту (Латвія).

Створення мережі зерносховищ у сусідніх європейських державах, що запропонували експерти США, розв’яже проблему експорту нового врожаю.

На початку серпня танкер з 15 тис. тонн української олії вийшов з Клайпедського порту, Литва.

Для експорту української агропродукції Хорватія пропонує використовувати можливості двох своїх портів — Рієка та Задар.

В Офісі Президента очікують, що Чорногорія посилить санкції проти рф та закриє свої порти для російських суден.

Стало відомо, що тарифи на чорноморських маршрутах, ймовірно, будуть підвищуватися — в основному через збереження військових ризиків і зростання вартості страхової гарантії безпеки суден.

Сербська експедиторська компанія Panšped готова сприяти українським експортерам в налагодженні логістичного маршруту транспортування продукції з України до морського порту Бар у Чорногорії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...