Новини    30 квітня 2024 17:14

У Німеччині планують збудувати першу термоядерну електростанцію до 2040 року

Зараз термоядерний синтез привертає увагу урядів у всьому світі, які прагнуть використати його потенціал для виробництва величезної кількості енергії

У ФРН мають намір звести першу термоядерну електростанцію до 2040 року. Про запуск програми фінансування досліджень ядерного синтезу оголосило Федеральне міністерство освіти та досліджень.

Зараз термоядерний синтез привертає увагу урядів у всьому світі, які прагнуть використати його потенціал для виробництва величезної кількості енергії.

Енергетична криза показала нам, наскільки важливим є чисте, надійне та доступне енергопостачання, а термоядерний синтез — це величезна можливість вирішити всі наші енергетичні проблеми. Завдяки чудовому дослідницькому ландшафту та потужній промисловості Німеччина має чудові умови для будівництва термоядерних електростанцій, – зазначила міністерка досліджень Німеччини Беттіна Старк-Ватцінгер.

Раніше стало відомо, що енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова розглядає можливість будівництва малих модульних реакторів для заміни теплових електростанцій, повідомив гендиректор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук на форумі NV.

Нагадаємо, Уряд  схвалив розроблений Міністерством енергетики проект Закону України “Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції”. Наступний етап — його розгляд та схвалення Радою.

Ера викопного палива перебуває на “початку кінця” – глава МЕА.

У 2022 році внаслідок вторгнення росії в Україну ЄС скоротив попит на енергоносії, найбільше — на викопний газ та зберіг курс на відмову від вугілля.

В умовах енергетичної кризи в Україні гостро постало питання розвитку альтернативних джерел енергії, не задіяних раніше. Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня акцентував, що біоетанол і біогаз – це альтернативні види енергетики, які можуть забезпечити енергетичну стійкість України. Аграрний сектор, зокрема переробна галузь, має для цього значні можливості. Ефективне використання галузі переробки дозволить частково замістити традиційні види енергії, як на місцевому, так і на національному рівнях.

Новини за темою:  Останній день квітня принесе комфортну погоду: де в Україні очікуються дощі

Сонячна установка Tesla Powerwall потужністю 13,9 кВт, подарована Україні Ілоном Маском, нещодавно була встановлена у місті Бородянка на Київщині. Бородянський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав альтернативне джерело енергії тепер може самостійно виробляти й накопичувати електроенергію незалежно від місцевої мережі.

“Енергоатом” будуватиме енергоблок №5 на Рівненській АЕС за технологією АР1000 американської компанії Westinghouse та ввести в експлуатацію до 2032 року.

Зокрема у Канаді близько 60% товарного зерна використовують для опалення, хоча там є і нафта, і газ, і велика кількість лісів.

Компанія Cygnet забезпечила постійну роботу елеваторів.

Samsung Heavy Industries отримала схвалення свого проєкту енергетичної баржі. Суднобудівна компанія Samsung Heavy Industries (SHI) отримала схвалення від американського класифікаційного та сертифікаційного товариства ABS. Йдеться про концептуальний проект “енергетичної баржі CMSR”, передає usm.

A.P. Moller-Maersk Group замовила шість великих океанських суден, що працюватимуть на “зеленому” метанолі. Будівництвом новітніх суден займеться Hyundai Heavy Industries (HHI).

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...