Новини / Політика     31 січня 2023 13:28

У Казахстані запровадили форвардне фінансування продовольства


Республіка Казахстан запроваджує форвардне фінансування постачання соціально значущих продуктів.

Про це повідомляє “Казінформ”.

“З 2023 року запроваджуються нові підходи щодо форвардного фінансування на постачання соціально значущих продуктів, які впроваджуватимуться у три етапи. Перший етап включає форвардну закупівлю осінніх і ранніх овочів із подальшим постачанням отриманих овочів на ринок у міжсезоння. Це пов’язано з тим, що найвище зростання цін відзначається саме на овочі наприкінці зими та навесні”, — зазначив міністр сільського господарства РК Єрбол Карашукеєв.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

За його словами, фінансування виробництва овочів здійснюватиметься протягом року вперед для своєчасного проведення посівних робіт, до 1 серпня — фінансового року для виробництва овочевої продукції раннього врожаю наступного року, до 1 вересня — для виробництва овочевої продукції осіннього врожаю наступного року.

“Другий етап передбачає фінансування оборотних коштів переробних підприємств на закупівлю сировини. Сьогодні уже здійснюється фінансування оборотних засобів цукрових заводів у межах меморандуму між урядом, регіонами та заводами із цукру”, — зазначив міністр.

Також опрацьовується питання форвардного фінансування виробників гречки, рису та соняшнику через переробні підприємства. Його запровадження планується з березня 2023 року.

“Третій етап — фінансування через механізми держпідтримки та реалізації здешевленого зерна (макаронні вироби, хліб, молоко та молочна продукція, яловичина, м’ясо птиці та яйця). Планується впровадження з червня 2023 року”, — додав речник.

Нагадаємо, Міжвідомча комісія Казахстану з питань зовнішньоторговельної політики та участі в економічних організаціях ухвалила рішення про заборону експорту ріпчастої цибулі терміном на 3 місяці.

Державна корпорація Казахстану “Казатомпром” планує активніше використовувати Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут (ТМТМ) для експорту урану в обхід російських портів.

Зернова спілка Казахстану, Спілка зернопереробників Казахстану та Масложирова спілка Казахстану  звернулися з листом до прем’єр-міністра Казахстану Аліхана Смаїлова з проханням ввести заборону на ввезення в Казахстан з росії автомобільним транспортом різних видів зерна.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також