Новини / Фінанси     07 червня 2023 10:10

У Кабміні пояснили порядок відшкодування збитків власникам суден, що працюють в рамках зернового коридору


Кабінет Міністрів України затвердив Порядок надання гарантій компенсації шкоди, заподіяної фрахтувальникам, операторам та/або власникам морських суден та суден внутрішнього плавання внаслідок збройної агресії рф.

Це стосується суден під українським та іноземними прапорами (крім росії та білорусі), йдеться у повідомленні Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

“Стабільна робота цивільного судноплавства в Чорному морі, зокрема в межах зернової ініціативи, неможлива без страхового покриття перевізникам усіх ризиків, пов’язаних з агресією рф. Ми бачимо, що страхові компанії з пересторогою ставляться до покриття таких ризиків, а це створює загрозу для невійськових морських перевезень з українських портів. Запуск механізму компенсації шкоди дасть можливість фрахтувальникам та судновласникам і надалі забезпечувати заходження до наших портів незалежно від того, як працює чи не працює зернова угода”, — прокоментував віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Згідно з порядком, компенсація надаватиметься судновласнику, якому страховик письмово відмовив у відшкодуванні шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії рф.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Право на компенсацію матимуть тільки ті судновласники, які уклали договір страхування або P&I (Protection and Indemnity) поліс у порядку, встановленому законодавством України чи іншої держави.

До шкоди, яка підлягає компенсації, належить:

  • збитки, заподіяні судну через загибель або руйнування, що не підлягає відновленню;
  • витрати на усунення конструктивного пошкодження судна, через яке судно втратило морехідний стан;
  • збитки внаслідок втрати та/або псування вантажу;
  • витрати, пов’язані зі шкодою здоров’ю чи життю пасажира, чи члена екіпажу судна.

«Для цього судновласник не пізніше 90 календарних днів з дати отримання відмови страховика у наданні страхового відшкодування може подати до Мінінфраструктури встановлений пакет документів», — підсумували у міністерстві.

Нагадаємо, у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №9146 про страхування експорту агропродукції.

Наприкінці 2022 року клуб взаємного страхування P&I заявив, що скасовує покриття ризиків війни росії та білорусі проти України після виходу перестраховиків із регіону через загрозу великих збитків. Перестраховики зазвичай поновлюють свої 12-місячні контракти зі страховими клієнтами 1 січня.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також