Новини    28 березня 2023 20:59

В Україні мають намір страхувати експорт агропродукції

За період війни експорт агропродукції вперше посів перше місце, обігнавши чорні метали.

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №9146 про страхування експорту агропродукції. Про це повідомив нардеп, член аграрного комітету Сергій Лабазюк.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ми всі підтримуємо, що ЕКА має страхувати товари з високою доданою вартістю, але є реалії. На період війни пропонуємо дозволити застосування механізмів ЕКА до пшениці, сої, олії, до речі, продукт переробки, макухи тощо, – зазначив Лабазюк.

За період війни експорт агропродукції вперше посів перше місце, обігнавши чорні метали.

Він додав, що за прострочення поставки іноземні покупці нерідко виставляють пеню. Але причиною цього Лабазюк вважає воєнний збій логістики.

Спільно з іншими авторами нардеп пропонує у новому законопроєкті застрахуватися від логістичних ризиків, що викликані війною – компенсація до 85% пені, накладеної через прострочення постачання.

Нагадаємо, Україна планує восени провести другий саміт Grain from Ukraine (“Зерно з України”), аби забезпечити подальше функціонування цієї гуманітарної ініціативи.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

У Міністерстві аграрної політики пропонують змінити схему закупівель агропродукції для програми Grain from Ukraine, та закуповувати зерно з передплатою 50%.

Клуб взаємного страхування P&I заявив, що скасовує покриття ризиків війни росії та білорусі проти України після виходу перестраховиків із регіону через загрозу великих збитків. Перестраховики зазвичай поновлюють свої 12-місячні контракти зі страховими клієнтами 1 січня.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...