Новини / Фінанси     30 грудня 2022 14:15

Європейські страхові компанії відмовилися страхувати українські судна через великі ризики


Клуб взаємного страхування P&I заявив, що скасовує покриття ризиків війни росії та білорусі проти України після виходу перестраховиків із регіону через загрозу великих збитків. Перестраховики зазвичай поновлюють свої 12-місячні контракти зі страховими клієнтами 1 січня.

Про це пише Reuters.

“Перестраховики клубу P&I, який покриває близько 90% ризиків океанських суден, більше не в змозі забезпечити перестрахування воєнних ризиків під впливом територіальних ризиків росії, України чи білорусі”, — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що судна, як правило, мають страховку P&I, яка покриває претензії щодо відповідальності третіх сторін, включаючи екологічну шкоду та пошкодження.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Відкликання покриття для України та росії стосується частини, але не всіх типів полісів, які пропонують клуби P&I, повідомили три страхові джерела P&I.

Виключення ускладнять фрахтувальникам пошук страховки, підвищать ціни та можуть означати, що деякі кораблі ходитимуть незастрахованими, кажуть джерела в галузі.

До постачальників послуг перестрахування входять глобальні гравці галузі, такі як Hannover Re (HNRGn.DE), Munich Re (MUVGn.DE) і Swiss Re (SRENH.S), а також синдикати на ринку Lloyd’s of London (SOLYD.UL). Усі компанії відмовилися коментувати ситуацію.

Нагадаємо, програма страхування, що забезпечує покриття вантажів через український експортний коридор зерна, діятиме наступного року без підвищення ставок, повідомив Ascot, андеррайтер Lloyd’s of London. Судна, що входять до трьох українських портів, які є частиною угоди, яку підтримує ООН, зазвичай вимагають, щоб їхні банки мали різні страхові поліси, у тому числі страхування корпусу та вантажу, яке оновлюється кожні сім днів.

27 липня страховики Lloyd’s of London почали підписувати договори на страхування суден, які планують експортувати українське зерно Чорним морем в рамках Стамбульської зернової угоди. Компанія Lloyd’s не мала сумнівів ‎ у тому, що ризики покриваються.

Україна та Польща підписали меморандум про розробку інструментів сприяння торгівлі. Ним передбачено страхування вантажів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також