Новини / Інвестиції     24 березня 2023 11:10

У Бурштині збудують завод з переробки кукурудзи на крохмаль


У Бурштині на Прикарпатті планують побудувати завод з переробки кукурудзи на крохмаль. Для будівництва ТОВ “Екоінвест Прикарпаття” взяло в оренду земельну ділянку у 12 га.

Про це повідомила Бурштинська РДА.

Інвестиційний проєкт передбачає будівництво з переробки кукурудзи на крохмаль, що буде використовуватись у виробництві молочної кислоти з подальшою переробкою в органічні полімери. Планується, що будівництво заводу завершать за два роки.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Як зазначається, майбутній виробничий процес базуватиметься на екологічно безпечних та енергоощадних технологіях та дозволить створити у громаді не менше як 90 робочих місць.

Ділянка розташована у Бурштині біля території, яка запланована під будівництво індустріального парку. Товариство отримало її у користування на 10 років. Щорічна плата за оренду — 400 000 грн.

У міськраді додали, що надалі компанія надасть клопотання про розроблення детального плану території, яке буде розглядатися на сесії Бурштинської міської ради з подальшим його громадським обговоренням та затвердженням.

Нагадаємо, у межах допомоги з експорту зерна Угорщина пропонує побудувати на кордоні з Україною переробні заводи. В районі угорсько-українського кордону має бути створена підприємницька зона, де можуть бути збудовані нові переробні заводи, оскільки це стратегічне питання, яке означає довгострокову продовольчу безпеку для всього світу.

Раніше 20 компаній планують або розпочали будувати перевалки в зонах, де пролягають нові логістичні маршрути.

В Україні за підтримки Європейського інвестиційного банку планують побудувати до кінця року 5 заводів із виробництва біометану, ще стільки ж наступного, що наблизить нашу державу до заміщення імпорту природного газу.

На Волині незабаром планують відкрити насіннєво-селекційний завод. Будівництво комплексу стартувало в 2022 році.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також