Новини / Рослинництво     10 вересня 2019 10:30

Цукрові буряки на Волині уражені церкоспорозом

Масове ураження цукрових буряків церкоспорозом відзначають у господарствах Волині. Фунгіциди не завжди здатні впоратися із захворюванням рослин.

Про це повідомляє Superagronom.

Майже всі господарства Волині цьогоріч зіштовхнулися із захворюванням цукрового буряку на церкоспороз. Хворобу помітили ще минулого року, але цьогоріч через сприятливі погодні умови – достатню кількість тепла та вологи – вона охопила значні території посівів цукрового буряку, розповідає Богдан Ковальчук, заступник керівника  агродепартаменту ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт».

Проблема ускладнюється тим, що церкоспороз виявляє стійкість до багатьох фунгіцидів.

«Стараємось комбінувати діючі речовини, не використовуємо двічі одну і ту ж. Наразі проти церкоспорозу існує лише три речовини, які мають на нього вплив, до інших він уже стійкий», – говорить фахівець.

Окрім того, господарства висівають по краях червоний столовий буряк у якості індикатора стану посівів, оскільки на столових буряках хвороба вивляється раніше. Саме завдяки таким заходам аграріям вдається зберегти урожай.

Читайте: В Україні вивели унікальний сорт цукрової кукурудзи

Адже церкоспороз знижує цукристість буряків. На хворих рослинах повністю висихає листя. Аби його відновити, буряк віддає цукор, таким чином зменшується урожайність коренеплодів.

Та завдяки вчасно вжитим заходам, господарству вдалося не втратити урожай.

«Попри захворювання, на планову врожайність та цукристість ми повинні вийти. Про це свідчать дані попередніх прокопувань та аналіз пробних партій на цукровому заводі», – стверджує  Богдан Ковальчук.

Landlord раніше повідомляв, що у США хвороби рослин визначають за допомогою смартфона.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також