Новини / Трейдинг     15 червня 2020 14:30

Ціни на соняшникову олію зросли до $770 за тону

З середини квітня ціни на олію у портах виросли більш ніж на $100 за тону і встановилися на 5-міясячному максимумі. Обмежена пропозиція і високий попит утримують ціни на високих позначках

Стійкий зовнішній попит і обмежену пропозицію підтримують експортні котирування на сиру соняшникову олію з України на високому рівні. За інформацією операторів ринку, олія пропонується обмеженими партіями. Про це на своєму telegram каналі повідомляє компанія Refinitiv Agriculture.

З початку сезону, за період вересень 2019 року по травень 2020 року експорт сирої соняшникової олії з України зріс майже на 25% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і досяг 5,22 млн тон проти 4,2 млн тон в минулому році.

Компанія наводить наступні дані: у квітні 2020 року експорт олії з соняшника досяг рекордного місячного показника у 720 тис тон, а в травні становив 640 тис тон. Травневе скорочення пояснюється не зниженням попиту, а поступовим вичерпанням запасів продукту на ринку.

Читайте: Компанія «Нібулон» відкрила річковий термінал вартістю $22 млн

Це, до речі, підтверджується моніторинговою інформацією компанії Agritel, згідно якої ціна на українську соняшникову олію у чорноморських портах у середині квітня становила $660-670 за 1 тону FOB. Станом на 15 червня вона зросла до $770 за 1 т FOB.

Як передає агентство АПК-Інформ, під час онлайн-конференції SUNFLOWER OIL: KEEP ON TRADING ONLINE-2020 року, Андрій Паладій, головний трейдер масел і шротів компанії Kernel, розповів, що різкому зростанню попиту на соняшникову олію в Україні сприяло введення карантину, який вплинув поведінкові звички споживачів. Як наслідок, значно зросли продажі соняшникової олії у роздрібній мережі – на 79% лише протягом перших 2 тижнів після початку карантину в Україні.

Водночас, пандемія значно ускладнила світовий документообіг – режим роботи кур’єрських служб був серйозно порушений, час обробки платежів в банках збільшився на 30-50%, а виконання контрактів покупцями проходило проблематично. Оптимізація обороту відвантажувальних документів, зазначив Андрій Паладій, залишається викликом і у 2020/2021 маркетинговому році.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв прогноз експорту кукурудзи з України у наступному маркетинговому році.

Читайте також