Новини / Фінанси     19 травня 2023 15:23

Ціни на хліб в Україні продовжать зростати – експерти


Експерти назвали основні причини подорожчання хліба в Україні у 2023 році. Відповідно до офіційних даних, за березень нинішнього року хліб підріс у ціні на 0,3%. Якщо оцінювати з початку року – зростання склало 3,3%.

Про це повідомляє видання Фокус.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В Інституті аграрної економіки зазначили, що на хлібопекарську продукцію ціни змінилися з початку року так:

  • пшеничний хліб (борошно першого ґатунку) подорожчав на 1,8 % — 34 грн за кг;
  • пшеничний хліб (борошно вищого ґатунку) подорожчав на 1,7% – 41 грн за кг;
  • батон набрав в ціні 2,2% – 22 грн за 500 гр;
  • житній хліб подорожчав на 1,4% – 35 грн за кг.

Експерти зазначають, що у середньому протягом квітня хліб подорожчав на 20 – 30 коп. за кг. Серед основних причин підвищення ціни аналітики називають подорожчання електроенергії, енергетичну кризу, повернення податку на додану вартість на пальне.

Читайте також: За 2022 рік концерн “Хлібпром” збільшив прибуток на 24%

За прогнозами експертів, середня ціна різних видів хліба продовжить зростати приблизно на половину чи один відсоток за місяць. При збереженні зазначених тенденцій, батон до кінця року подорожчає з 22 грн до 24 грн. Що стосується пшеничного хліба, за 650 гр доведеться заплатити не 32 грн, а більше ніж 34 грн. В залежності від виду хліба, він до кінця року подорожчає на 1,5 – 3 грн.

Нагадаємо, в Україні розпочав роботу Фонд відновлення хлібної галузі. Він створений для матеріальної та технологічної підтримки українських підприємств хлібобулочної та кондитерської галузі, які постраждали внаслідок російської агресії. Ініціатором створення фонду виступив виробник інгредієнтів для хлібобулочної та кондитерської промисловості “Пуратос Україна”.

Наразі близько 20% підприємств хлібопекарської галузі зруйновані або не повернулися до виробництва з початку війни. Але в Україні є мережа потужних хлібозаводів, розрахованих на виробництво масових хлібів зі значним резервом потужностей. Вони дозволяли нагодувати 50 млн людей.

В Україні очікується підвищення цін на хліб. Воно пов’язане з відключеннями електроенергії, що впливає на умови виробництва та зберігання продукції.

Повернення торговельними мережами хлібних виробів виробникам досягає 8%. Тобто кожна 12-та буханка хліба повертається нереалізованою, і оскільки термін реалізації минув, вона підлягає утилізації.

Наступного року дефіцитом в Україні за рік може стати житній хліб, так само як перлова та ячна крупа.

Ціна на хліб у Європейському Союзі в серпні зросла майже на 20%, оскільки вторгнення рф в Україну, яка є основним експортером зерна та добрив, продовжувало підривати світові ринки та прискорювало загальну інфляцію.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також