Новини / Фінанси     16 травня 2023 17:33

За 2022 рік концерн “Хлібпром” збільшив прибуток 24%

"Хлібпром" об'єднує у своєму складі 5 переробних підприємств у Львівській та Вінницькій областях

За підсумками 2022 року ПрАТ “Концерн Хлібпром” отримало 21,1 млн грн чистого прибутку, що на 24% більше, ніж роком раніше (17,06 млн грн), мовиться у звіті компанії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Виторг підприємства збільшився на 15% — до 1,7 млрд грн.

Тоді як валовий прибуток становив 576 млн грн (+24%), операційний — 104,4 млн грн (зріс у 2,7 раза).

Раніше ПрАТ “Концерн Хлібпром”, одне з найбільших підприємств українського ринку хліба, отримало міжнародний сертифікат якості за стандартом IFS Food Standard.

Довідка. Концерн “Хлібпром” об’єднує у своєму складі 5 переробних підприємств у Львівській та Вінницькій областях. Основним напрямом діяльності є виробництво хліба, кондитерських виробів та хлібобулочних напівфабрикатів. Щодня виготовляє близько 160 т продукції.

Нагадаємо, в Україні розпочав роботу Фонд відновлення хлібної галузі. Він створений для матеріальної та технологічної підтримки українських підприємств хлібобулочної та кондитерської галузі, які постраждали внаслідок російської агресії. Ініціатором створення фонду виступив виробник інгредієнтів для хлібобулочної та кондитерської промисловості “Пуратос Україна”.

Наразі близько 20% підприємств хлібопекарської галузі зруйновані або не повернулися до виробництва з початку війни. Але в Україні є мережа потужних хлібозаводів, розрахованих на виробництво масових хлібів зі значним резервом потужностей. Вони дозволяли нагодувати 50 млн людей.

В Україні очікується підвищення цін на хліб. Воно пов’язане з відключеннями електроенергії, що впливає на умови виробництва та зберігання продукції.

Повернення торговельними мережами хлібних виробів виробникам досягає 8%. Тобто кожна 12-та буханка хліба повертається нереалізованою, і оскільки термін реалізації минув, вона підлягає утилізації.

Наступного року дефіцитом в Україні за рік може стати житній хліб, так само як перлова та ячна крупа.

Ціна на хліб у Європейському Союзі в серпні зросла майже на 20%, оскільки вторгнення рф в Україну, яка є основним експортером зерна та добрив, продовжувало підривати світові ринки та прискорювало загальну інфляцію.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також