Новини    16 квітня 2018 18:05

Ціни на продовольчі товари за місяць зросли на 1,8%


Середня вартість набору із 23 соціально значущих продовольчих товарів, у березні 2018 року порівняно із лютим зросла на 1,8%, або на 18 гривень. Про це повідомляють у ГС «Економічний дискусійний клуб» (ЕДК), з посиланням на даніі Державної служби статистики України. Згідно інформації, по відношенню до відповідного місяця 2017 року набір подорожчав на 29%, або 230 гривень, і в середньому по Україні його вартість склала 1011 гривень.

За даними ЕДК, у березні цього року, порівняно із попереднім місяцем, темпи зростання споживчих цін на соціально значущі продовольчі товари прискорилися. Протягом першого місяця календарної весни споживчі ціни зросли на 19 із 23 позицій соціально значущих продовольчих товарів. Для порівняння у лютому 2018 року ціни збільшилися на 15 позицій.

«Серед груп продовольства, у березні, як і у попередньому місяці, найвищий приріст цін зафіксовано на овочі борщового набору: цибулю –  9%, картоплю – 10%, капусту – 27%, буряки –  35%, моркву – 38%. Зростання цін на овочі наприкінці зими−на початку весни, як правило, відбувається внаслідок дії об’єктивних причин: скорочення запасів сезонних овочів та збільшення витрат на їх зберігання. У поточному році до вказаних чинників  додалися вкрай несприятливі погодні умови, що значно ускладнювали логістику та пригальмувало терміни надходження на ринок овочів відкритого ґрунту нового врожаю», – кажуть фахівці спілки.

Інфографика ГС «Економічний дискусійний клуб»

За їх даними, підготовка до Великодніх свят, які припали у цьому році на початок квітня, стала додатковим фактором до зростання у березні цін на м’ясо-молочну групу продовольства.

«Із м’ясної групи продуктів найпомітніше подорожчали свинина – 1,7%, або 1,87 гривень на кілограмі, яловичина – 1,5%, або 1,77 гривень на кілограмі та ковбаси варені – 1,9%, або 1,62 гривень на кілограмі). Під тиском низької пропозиції молокосировини, у березні тривало зростання цін на молочні товари, найбільше серед яких подорожчало масло вершкове − на 1,4% або 2,50 гривень на кілограмі», – йдеться у повідомленні.

Цікавим в матеріалі є той факт, що у березні темпи зростання споживчих цін на масові види хліба перевищили темпи росту цін на м’ясомолочну продукцію.

«Протягом місяця ціни зросли на: хліб з борошна пшеничного 1 ґатунку − на 1,5%, або на 22 копійки  на кілограмі; житньо-пшеничний хліб − на 2,0%, або 31 копійку на кілограмі. Необхідно відмітити, що роком раніше хліб масових сортів коштував на 25%−37% менше, що в абсолютному виразі становить 3−4 гривні на кілограмі.

Інфографика ГС «Економічний дискусійний клуб»

Також, у межах одного відсотка підвищилися ціни у минулому місяці на: борошно, макаронні вироби, рис та олію.

Найвищий темп подорожчання упродовж місяця зафіксовано у Вінницькій області – 3,1% («плюс» 29 гривень). Ще у 7 регіонах (Закарпатській, Одеській, Львівській, Сумській, Чернівецькій, Чернігівській областях та м. Києві) темп зростання перевищив середній показник по Україні. Традиційно найдешевший набір із соціально значущих продовольчих товарів можна було придбати на Тернопільщині – за 923 гривні, а найдорожчий – у Києві – за 1 105 гривень.

Інфографика ГС «Економічний дискусійний клуб»

 

«Для 4 позицій соціально значущих продовольчих товарів у березні  було характерним зниження споживчих цін.  З початку року зберігають негативний ціновий тренд крупи гречані та цукор, які упродовж березня подешевіли на 4,0% та 1,0% відповідно. Продовжували дешевшати у березні і яйця – на 0,8%, або на 21 копійку на кілограмі, але незважаючи на це поточний рівень цін на них удвічі перевищує торішній. Символічне зниження середніх споживчих цін зафіксовано у минулому місяці на сало – на 0,2%, або 16 копійок на кілограмі», – додали в ЕДК.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...